У Боровиці на Чигиринщині «Черкасиобленерго» збудувало нову трансформаторну підстанцію для забезпечення якісною електроенергією новий комплекс зрошувальних систем

ПАТ «Черкасиобленерго» активно сприяє розвитку агропромислових підприємств Черкащини. Одним з прикладів співпраці є завершення будівництва нової трансформаторної підстанції потужністю 50 кВт та повітряної лінії електропередачі в селі Боровиця Чигиринського району.

Облаштували потужності працівники Чигиринської філії у зв’язку з модернізацією місцевого аграрного підприємства, аби забезпечити якісною електроенергією новий комплекс зрошувальних систем.

Головний інженер Чигиринської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Віталій Зелений розповів, що керівництво агропромислового підприємства звернулось до Чигиринської філії щодо виконання робіт по приєднанню до електромереж.

– В селі Боровиця для приєднання поливних систем потужністю 50 кВт було збудовано трансформаторну підстанцію ТП-278. Також ми здійснили роботи на території СТОВ «Дружба», від трансформаторної підстанції ТП-145 побудували лінію електропередачі потужністю 25 кВт, – розповів Віталій Федорович. – Клімат щороку змінюється, тому агропромислові комплекси все частіше будують поливні системи, які значно поліпшують врожайність, тож ми в свою чергу допомагаємо під’єднувати їх до електромереж.

Щоб побудувати лінію електропередачі, енергетики встановили шість опор.

– Ми виконали роботи по встановленню опор та натягування повітряної лінії самоутримних ізольованих проводів. Для цього була задіяна бригада Худоліївської дільниці в кількості п’яти осіб: електромонтери, стропальники, а також техніка: трактор Т-150 та підйомник АТ-70. Встановили шість опор та протягнули 240 метрів повітряної лінії СІП. Роботи виконані вчасно, – прокоментував майстер розподільних мереж Чигиринської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Герасименко.

Директор СТОВ «Дружба» Армен Налбандян зазначає, що для поліпшення врожайності також закупили нові поливні системи, які відповідають новітнім технологіям.

– Ми придбали нові зрошувальні системи, які дозволяють одразу на полі під’єднуватись до електроенергії. Машиною можна управляти дистанційно, сидячи в кабінеті, слідкувати, як вона поливає, скільки виливається води та при якій швидкості рухається техніка, – розповів Армен Миколайович. – Наше господарство вирощує зернові культури: пшеницю, ячмінь, кукурудзу; олійні культури: сою та соняшник та бобові культури. Тож поливна система значно підвищить урожайність на полях, оскільки попереднього року нам було дуже важко отримати врожай.

За оперативність та вчасне виконання робіт Армен Миколайович дякує спеціалістам ПАТ «Черкасиобленерго».

– Хочу висловити вдячність директору Чигиринської філії Володимиру Частову та головному інженеру Віталію Зеленому. Я звернувся за допомогою два місяці тому, а сьогодні всі роботи виконані якісно та згідно термінів. На наступному тижні мають надійти нові машини, які ми вже зможемо підключити, – підсумував директор СТОВ «Дружба.

А для жителів Чигиринщини – це ще й нові робочі місця, оскільки для роботи на поливних системах будуть створені 10 робочих місць. Далі СТОВ «Дружба» планує продовжувати співпрацю із ПАТ «Черкасиобленерго», зокрема відновлювати ще одну насосну станцію і проводити там електроенергію.

– В подальшому ми плануємо займатись насінництвом, тому для цих потреб ще 50-60 осіб ми будемо брати на роботу. Кваліфікована робота, нові робочі місця – це завжди розвиток, як для підприємства, так і Чигиринського району в цілому, – зазначив директор господарства.

Фахівці ПАТ «Черкасиобленерго» зазначають, що і надалі продовжуватимуть модернізацію мереж та поліпшення якості електричної енергії, адже в умовах сучасного світу зростає попит на збільшення потужностей навіть у найвіддаленіших куточках області, тому і енергетики докладають максимум зусиль, аби забезпечити енергоресурсом найвибагливішого споживача.

джерело