За розповсюдження пластикових пакетів вводиться штраф від 8,5 до 17 тис. грн, а в разі повторного правопорушення стягнення сягне 34 тис. грн

297 депутатів Верховної Ради проголосували за ухвалення закону №2051−1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» у другому читанні.

Це означає, що найближчим часом в магазинах та закладах громадського харчування буде заборонено безкоштовно розповсюджувати легкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрометрів. При цьому продавці не матимуть права спонукати клієнтів до покупки пакетів.

Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Також під заборону потрапляють оксорозкладні пластикові пакети, що розкладаються на мікропластик, який легко потрапляє у землю та воду, забруднюючи довкілля.

Дивіться також: КОМІТЕТ ВРУ З ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ПІДТРИМАВ У ДРУГОМУ ЧИТАННІ ЗАКОНОПРОЕКТ ЩОДО ЗАБОРОНИ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ

Закопроект робить виключення для пластикових пакетів, обмежених розмірами 25×345×450 міліметрів, що використовуються для пакування м’яса, риби, продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою. Їх заборона планується після 2023 року, коли ринок зможе запропонувати альтернативні варіанти.

Дивіться також: З 2017 РОКУ КОЛЕКТИВ ЛІКУВАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “АСТРА” НАЗБИРАВ 60 ТИСЯЧ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ

За незаконне розповсюдження пластикових пакетів для суб’єктів господарювання вводиться значний адміністративно-господарський штраф – від 8,5 тисяч до 17 тисяч гривень, а в разі повторного правопорушення стягнення сягне 34 тисяч гривень.

Заборона пластикових пакетів в Україні відповідає європейській природоохоронній політиці. Ще рік тому депутати Європарламенту ухвалили законопроєкт, який передбачає повну відмову від одноразових пластикових предметів із 2021 року.

фото ілюстративне, з мережі інтернет