Комітет ВРУ з екологічної політики та природокористування підтримав у другому читанні законопроект щодо заборони пластикових пакетів

«Можуть бути різні думки щодо «заборонити чи дозволити», але відмова від екологічно шкідливих рішень - це те, що нас характеризує як цивілізовану країну», - наголосив Олексій Оржель.

Відзначено, що для запуску комплексної переробки відходів знадобиться не менше 2-3 років для будівництва відповідних потужностей. До того часу ми максимально маємо запобігти утворенню відходів. Адже пластикові пакети, трубочки, одноразовий посуд тощо - все це пластик, без якого ми можемо комфортно жити.

«Перший пріоритет ієрархії поводження з відходами - це запобігання їх утворенню. Тож давайте більше любити себе, своє здоров’я та наше довкілля», - закликає міністр.

Законопроект заборонить повне використання оксорозкладних пакетів. Новою Директивою ЄС 2019/904 від 5 червня 2019 року цей вид пластику взагалі підпадає під заборону.

«Головна проблема з оксорозкладним пластиком у тому, що оксодомішки сприяють розкладанню пакета на мікропластик, який з легкістю потрапляє у довкілля, воду, їжу. Як результат - ми самі його споживаємо. Тому цей вид матеріалу необхідно терміново заборонити», - пояснив міністр.

Дивіться також: З 2017 РОКУ КОЛЕКТИВ ЛІКУВАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ “АСТРА” НАЗБИРАВ 60 ТИСЯЧ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ