Городищенський цукрорафінадний завод на Черкащині отруїв землю токсичними речовинами: збитки на понад 24 мільйони гривень

Лабораторні дослідження проб ґрунтів показали перевищення концентрації нітрату, рухомих форм фосфору, хлоридів.

Понад 24 мільйони гривень збитків завдано довкіллю внаслідок забруднення земель токсичними речовинами у Черкаській області.  Таку шкоду розрахували фахівці ДЕІ, залучені до розслідування екологічного злочину на території ВАТ «Городищенський цукрорафінадний завод», повідомив голова ДЕІ Андрій Мальований у Фейсбуці. 

Під час обстеження інспекція виявила невідому суміш сірого кольору на шести окремих земельних ділянках. Лабораторні дослідження проб ґрунтів показали перевищення концентрації нітрату, рухомих форм фосфору, хлоридів.

Як повідомили в ДЕЇ, наразі за виявленим фактом посадовій особі підприємства оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за статтею 239 ККУ (забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля). Такий злочин карається штрафом до 3,4 тисячі гривень або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Окрім того, порушник має сплатити збитки, завдані навколишньому середовищу внаслідок забруднення.

джерело