малосмілянський кар'єр

Дайвери дослідили дно Малосмілянського кар’єру

Дайвери клубу «Dіveteam UA» свого часу вирішили подивитись, що знаходиться у затопленому кар’єрі в селі Мала Смілянка. Їх головною метою було знайти на дні водойми екскаватор, що був залишений там ще з моменту видобутку каміння.

Дайверам цікаво було побачити затоплений об’єкт і дослідити щось нове. А місцеві у коментарях після перегляду відео написали, що раді були побачити знайому техніку. Адже ще добре пам’ятають, як екскаватор потроху зникав під водою. Та пірнальники на своєму шляху спочатку побачили на глибині 20 метрів затонулий автомобіль.

Але метою дайверів був все ж екскаватор. Першим вони побачили колесо, що знаходиться на стрілі цієї важкої техніки. Це фактично електрична кар’єрна повноповоротна лопата на гусеничному ходу, або екскаватор серії ЕКГ, призначений для навантаження корисних копалин. Його вага до 200 тон. Випускались ці машини уральським заводом важкого машинобудування. В даному випадку цей екскаватор був залишений на дні після завершення розробки кар’єру.

Дивіться також: ПОЛІЦЕЙСЬКІ РОЗ’ЯСНИЛИ ПРАВИЛА ПЕРЕМІЩЕННЯ ВЕЛИКОГАБАРИТНОЇ ТА ВЕЛИКОВАГОВОЇ ТЕХНІКИ

Команда драйверів також оглянула краєвиди на дні Малосмілянського кар’єру та познайомилась із мешканцями водойми.

Як бачимо відважні пірнальники на глибину не побачили підтвердження ніким страшилкам, які ширяться між місцевими жителями про те, що може знаходитись на дні кар’єру. Все природно і очікувано. Підводний світ вражає своєю незайманою красою. Дякуємо драйверам клубу «Dіveteam UA» за таку цікаву екскурсію.