Військовослужбовця затримали 31 серпня 2021 року після отримання 1400 доларів за сприяння в уникненні призову на строкову службу.

Водій черкаського військкома, якого судили за хабар, пішов на угоду і заплатить штраф

Соснівський районний суд міста Черкаси затвердив угоду про визнання винуватості щодо водія відділу забезпечення Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 4 жовтня.

Військовослужбовця затримали 31 серпня цього року після того, як він отримав двома траншами 1400 доларів, обіцяючи громадянину сприяти в уникненні призову на строкову військову службу.

Обвинувачений нібито мав вплинути на членів військово-лікарської комісії при Золотоніському районному центрі комплектування та соціальної підтримки та військового комісара.

Початково його дії мали більш тяжку кваліфікацію — отримання коштів за вплив на прийняття рішення, поєднане із вимаганням (ч.3 ст.369-2 ККУ), що карається позбавленням волі від 3 до 8 років з конфіскацією майна.

Дивіться також: 1100 ДОЛАРІВ ХАБАРА: ЗА ПРОЦЕСУАЛЬНОГО КЕРІВНИЦТВА СПЕЦПРОКУРАТУРИ НА ЧЕРКАЩИНІ ЗАТРИМАНО ЗАСТУПНИКА ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРА

Згідно з ухвалою про обрання запобіжного заходу, водій військкома повідомив громадянину, що у разі не надання йому 1400 доларів він за допомогою своїх службових зв’язків оголосить його в розшук як особу, котра ухиляється від призову на строкову військову службу. Через це, коли службові особи встановлять місце знаходження призовника та призвуть його на строкову військову службу, відправлять проходити її в найбільш віддалений куточок України. Одразу після цього чоловік забрав у співрозмовника оригінал повістки про необхідність прибуття 1.09.2021 до призовної дільниці Золотоніського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яку він попередньо продемонстрував, тобто умисно створив умови, за яких заявник вимушений був надати неправомірну вигоду.

У підозрюваного незадовільний матеріальний стан. Недавно з ним розлучилася дружина і суд постановив стягувати з нього щомісяця по 3000 гривень аліментів. Також рішенням Приморського районного суду Одеси з чоловіка стягується заборгованість перед «ПриватБанком» за кредитним договором ще від 2010 року. У зв’язку із систематичним невиконанням зобов’язань на все нерухоме майно військовослужбовця накладено обтяження у вигляді арешту.

Військовослужбовця затримали 31 серпня 2021 року після отримання 1400 доларів за сприяння в уникненні призову на строкову службу.

Адвокат надав суду заяву військового комісара Черкаського ОТЦК про взяття підозрюваного на особисту поруку. У заяві зазначено, що затриманий зарекомендував себе як чесний, сумлінний та працьовитий військовослужбовець. А тому, комісар зобов’язується взяти солдата на особисту поруку і готовий на першу вимогу доставити до слідчого управління поліції чи суду.

Однак суд це не переконало і він помістив водія військкома під варту з альтернативою застави у 95 тисяч гривень.

Через місяць чоловік уклав з прокурором угоду про визнання винуватості щодо зловживання впливом за більш м’якою ч.2 ст.369-2 ККУ, що дозволяє призначити покарання у вигляді штрафу.

Згідно з угодою і вироком суду, військовий комісар і військово-лікарська комісія не були обізнані про його злочинні наміри.

Суд призначив узгоджене покарання — оштрафував винного на 42 тисячі 500 гривень.

Цікаво, що хоча обвинувачений буцімто нікому не передавав гроші, але перша частина хабара — 800 доларів — яку йому передано за чотири дні до затримання, зникла. Тому суд також задовольнив цивільний позов СБУ про відшкодування збитків — трохи більше 21 тисячі гривень, що є еквівалентом 800 доларів на день їх втрати.

джерело