Кожен десятий працівник їдальні у школі чи садочку є носієм стафілококу

У 10 % протестованих працівників харчоблоків в українських закладах освіти виявили стафілокок — МОЗ

Міністерство охорони здоров’я у вересні відновило практику раптового обстеження працівників на золотистий стафілокок. Таке рішення було ухвалене на нараді щодо ситуації навколо факту масового отруєння 92 дітей у Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 «Школа-дитячий садок».

Щоб надалі уникнути подібних спалахів у навчальних закладах та захистити наших дітей від отруєнь, Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення вибіркових раптових перевірок для збору біоматеріалу для дослідження на предмет носійства золотистого стафілокока силами спеціалізованих протиепідемічних бригад по всій території країни.

11 жовтня регіональні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України розпочало раптові перевірки працівників харчоблоків у закладах освіти на носійство золотистого стафілокока.

Дивіться також: ПРИЧИНУ ОТРУЄННЯ ДІТЕЙ У ЧЕРКАСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ НЕ ВСТАНОВИЛИ

За 8 днів перевірок (станом на 19 жовтня) обстежено 9117 осіб, із них: 3951 — у закладах дошкільної освіти, 4610 — у закладах загальної середньої освіти, 44 — у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, 436 — в інтернатах, 76 — в інших закладах.

За результатами обстежень 940 осіб мають позитивний результат тесту на носійство стафілококу, серед них: 422 особи — у закладах дошкільної освіти, 455 — у закладах загальної середньої освіти, 3 — у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, 55 — в інтернатах, 5 — у харчоблоках інших закладів. Виявлені носії інфекцій будуть відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання

Ще 2283 результати дослідження очікуються.

Кожен десятий працівник їдальні у школі чи садочку є носієм золотистого стафілококу

Раптові перевірки відбулися в 3002 закладах. Перевірили 1410 заклади дошкільної освіти, 1477 закладів загальної середньої освіти, 8 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, 77 інтернатів, 30 інших закладів.

Перевірки здійснюють державні установи — центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України — на виконання постанови головного державного санітарного лікаря України від 07.10.2021 №15 «Щодо організації проведення позачергових обстежень працівників харчоблоків закладів освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, дитячих будинках-інтернатах у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації».