беркут

Соромно перед Європою: народженого у Фінляндії беркута, з датчиком стеження, застрелили на території Черкащини

Червонокнижний птах, якого фінські дослідники назвали Класу, в листопаді обрав собі місце зимівлі, на жаль, — на території України. У грудні датчик став показувати відсутність переміщення. Птаха знайшли за координатами, рентген показав, що Класу застрелили на льоту.

Про інцидент браконьєрства повідомив заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника Віталій Грищенко у Facebook, пишуть у спільноті Тальне. Головне.

«Сучасні технології дають змогу вивчати фауну птахів свого краю, не виходячи з хати. 11 листопада 2021 року в околицях Канева пролетів на південний захід молодий фінський беркут із супутниковим передавачем… Якраз у ці дні йшов проліт цих птахів у нашій місцевості.
Як видно з карти, наведеної на сайті BirdLife Finland, у кінці жовтня беркут із передавачем перетнув кордон України в Чернігівській області. Долетів 9 листопада до Черкащини. Поступово, не поспішаючи, переміщувався на південний захід. До 30 листопада долетів до західної межі області. І там наші доблесні співвітчизники його вбили.
Коли сигнал почав надходити з однієї точки, фінські орнітологи попросили київських колег знайти птаха. Рентген показав наявність у його тілі мисливського шроту. Україна в черговий раз зганьбилася на всю Європу та й весь цивілізований світ.
На жаль, це вже не перший такий випадок.
Нагадаю, що беркут — вид із Червоної книги України. Теоретично за його вбивство має стягуватися не тільки штраф, а й велика грошова компенсація. Але все це в теорії. На практиці — боротьба з браконьєрством і охорона рідкісних видів залишається в нас на рівні розмов і побажань», — зазначив науковець.

фото: Червона книга України