У разі надзвичайних подій черкащани отримуватимуть інформацію за допомоги усіх наявних каналів комунікації

У Черкасах визначено систему сповіщення у разі надзвичайних подій — враховано й можливість відсутності чи перебоїв у роботі Інтернету.

Як коментує головний спеціаліст управління цивільного захисту Черкаської міської ради Тетяна Глинська, у разі надзвичайних подій населення міста інформуватиметься за допомоги усіх каналів комунікації — через гучномовці, заздалегідь записані аудіоповідомлення в тролейбусах і маршрутках, через телевізійні та радіоповідомлення, оповіщення у соцмережах, через месенджери телефонів, тощо.

У разі якщо трапиться надзвичайна ситуація, перше що ви почуєте – це сигнал «УВАГА ВСІМ». Якщо ви почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають протягом кількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «УВАГА ВСІМ».

Що робити, почувши такий сигнал:
• Увімкнути телебачення або радіо (якщо є електрика): Суспільне телебачення (колишній УТ-1), FM-радіостанції;
• Прослухати офіційну інформацію;
• Виконати інструкції;
• Залишити телевізор або приймач ввімкненими для отримання подальшої інформації.
Якщо буде відсутня електрика, скористайтеся портативним радіоприймачем на батарейках (подбайте про запас батарейок для радіоприймача)
Завчасно впишіть собі частоти FM-радіостанцій у вашому місті, щоб не довелося шукати, коли на це не буде часу.

Повідомлення міститиме: інформацію про надзвичайну ситуацію, час і місце її виникнення, територію, яка потрапляє в зону ураження, а також порядок дій в умовах надзвичайної ситуації.