На Черкащині СБУ затримала інформаторку, яка працювала на розвідку окупанта

Російські куратори поставили їй основне завдання – передавати інформацію, фото- та відеоматеріали про розташування на території Черкаської області військовослужбовців та техніки ЗСУ.

За даними слідства, жінка почала працювати на РФ з початку вторгнення окупаційних військ в Україну.

ЇЇ залучили до цієї діяльності через заборонені російські соцмережі. Там вона активно пропагувала за «руZZкий мір» і підтримувала окупацію так званих «Л/ДНР». Також поширювала дописи із закликами до зміни меж суверенної України.

Крім цього, агітувала не вірити українським фейкам та з нетерпінням чекала російські війська на Черкащині.

Інформаторка передавала за допомогою месенджера Viber на російські контактні номери фото об’єктів з описом щодо концентрації збройних сил, укріплень та фортифікації будівель. Всі ці дані могли б реалізувати здійснення ракетно-бомбових ударів у регіоні.

Однак, СБУ викрила передачу даних і затримала зрадницю. Під час проведення обшуку у домоволодінні зловмисниці вилучено вогнепальну зброю, набої різного калібру та вибухову речовину.

Нині інформаторці повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України, і вона відповідатиме за свої дії перед законом.

Затримання зловмисниці здійснювали співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Нацполіцією, за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури.