Докладніше роз’яснює заступниця директора Департамент соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова.

Аби забезпечити адресність соціальної допомоги та створити зручні процедури для людей під час воєнного стану, з ініціативи Мінсоцполітики Уряд 27 грудня прийняв постанову “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. №1040 і від 7 березня 2022 р. № 214”.

Катерина Бінусова пояснює, що, згідно зі змінами, з 1 січня будуть автоматично продовжені такі соціальні виплати та допомоги:

на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

на дітей, хворих на тяжкі захворювання;

дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;

особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ внаслідок психічного розладу;

особам, які не мають права на пенсію;

особам з інвалідністю.

При цьому посадовиця звертає увагу, що внутрішньо переміщені особи продовжать автоматично отримувати допомогу на проживання з 1 січня 2023 року, без додаткових звернень до органів соцзахисту.

«Раніше для продовження соціальних виплат з 1 січня 2023 року потрібно було переподати документи. Через складну ситуацію в Україні та перебування багатьох громадян за кордоном, Кабмін за ініціативи Мінсоцполітики прийняв рішення автоматично їх продовжити до завершення воєнного стану та ще одного місяця після цього», – пояснює Катерина Марківна.

Також до 31 грудня 2023 року автоматично продовжуються виплати непрацюючим працездатним особам, які доглядають за людьми з інвалідністю I групи, або за тими, хто досяг 80-річного віку.

З нового року соціальні виплати в Україні автоматично нараховуватимуться тільки жителям тимчасово окупованих територій або регіонів, у яких тривають активні бойові дії.

Решта категорій громадян для відновлення виплат від держави повинна підтвердити право їх отримання. Відтак з 1 січня 2023 року мають подати необхідні документи до органів соціального захисту. Зокрема, для отримання:

державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

державної допомоги на дітей одиноким матерям;

допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату та пільги.

По детальніші роз’яснення телефонуйте до громадської приймальні департаменту:

095 200 16 45;

067 509 50 26;

093 296 54 58.

Від editor