На Черкащині за матеріалами СБУ засуджено прихильника рф, який планував приєднатися до бойового підрозділу «кадировців»

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини ворожого поплічника, який поширював прокремлівську пропаганду та відкрито підтримував ворожі дії окупантів.

Зокрема, він планував приєднатися до мобільного загону особливого призначення «ахмат» (більше відомого як ОМОН) росгвардії у чеченській республіці. За даними слідства, в липні цього року мешканець Сєвєродонецька переїхав до Черкаської області під виглядом переселенця зі сходу.

Перебуваючи у місці проживання тимчасово переміщенних осіб, він почав активну російську пропаганду. Зловмисник відкрито підтримував повномасштабне вторгнення рф, водночас стверджував, що саме сили ЗСУ знищують міста сходу. Також виправдовував воєнні злочини загарбників та прагнув приєднатися до них, щоб воювати проти українських військових.

Співробітники СБУ спрацювали на випередження та запобігли злочинним намірам ворожого поплічника. На підставі доказової бази суд визнав фігуранта винним за ч. 1 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

Заходи з викриття та розслідування злочину проводили співробітники СБУ Черкаської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.