Із 1 січня 2023 року отримувачам деяких видів соціальних допомог необхідно звернутися до департаменту соцполітики для визначення права на продовження виплати

Необхідність визначення права на продовження виплат пов’язана з набуттям чинності постанови Уряду від 27 грудня 2022 року №1460, яка автоматично продовжує виплату державної допомоги на період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування деяким категоріям отримувачів.

Це зроблено для забезпечення адресності соціальної допомоги та створення зручних процедур людям під час воєнного стану.

Згідно з постановою, з 1 січня 2023 року не потрібно звертатися за подовженням виплати отримувачам державної допомоги:
* на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; 
* допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня;
* на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;
* дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів; особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
* особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу;
* особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Також продовжено до 31 грудня 2023 перехідний період для виплати щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

При цьому термін виплати
* державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям,
* допомоги на дітей одиноким матерям,
* тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, продовжується автоматично лише особам, які проживають на територіях територіальних громад, де ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Ці громади вказані у переліку територій, які затверджені Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Відповідно, особам, які не проживають на цих територіях, строк виплати державної соціальної допомоги закінчився 31 грудня 2022 року.

Оскільки Черкаська  міська територіальна громада не належить до переліку таких, де ведуться бойові дії, з 1 січня 2023 року отримувачам цих допомог необхідно звернутися до департаменту для визначення права на продовження виплати допомоги. Ці люди повинні написати нову заяву та надати відповідні  документи.

Детальніше роз’яснення за телефонами громадської приймальні департаменту:
 095 200 16 45
 067 509 50 26
 093 296 54 58

джерело