У Черкасах хочуть створити фармацевтичну монополію?

Депутати обласної ради збираються передати в оренду комунальне підприємство «Фармація». Таке рішення було прийняте ще в жовтні минулого року через нібито банкрутство майнового комплексу. На минулій сесії для фактичної передачі орендарю підприємства не вистачило кілька голосів. Втім згідно із законодавством перед передачею об᾽єкта державної власності в оренду орендодавець повинен публічно оголосити про конкурс. Подібного повідомлення на сайті обласної ради не опублікували, отож фармацевтичні компанії не знали про конкурс. Наразі на оренду «Фармації» є лише один і той сумнівний претендент.

До депутатів та голови обласної ради звернувся міський голова Анатолій Бондаренко, який попросив розглянути можливість передачі обласного комунального підприємства «Фармація» у власність територіальної громади міста Черкаси. Адже час від часу до міської влади надходять скарги на відсутність аптек у тому чи іншому мікрорайоні. Зараз у мережі підприємств, які перебувають у підпорядкуванні Черкаської міської ради, взагалі відсутні фармацевтичні заклади. А значна частина аптек «Фармації» розміщена саме на території Черкас.

Керівник однієї з провідних фармацевтичних компаній міста Олександр Гафіяк вбачає вихід із ситуації у відміні рішення обласної ради, виконанні оцінки майна, інвентаризації, погодження з антимонопольним комітетом, визначенні вартості оренди і лише після цього має відбутися оголошення конкурсу. Фахівці припускають, яке саме завдання постає перед майбутнім орендарем?

Якщо обласна рада все ж таки проголосують за передачу в оренду КП «Фармація» – учасники конкурсу та депутати облради будуть оскаржувати рішення у межах правового поля.