На Черкащині керівника підприємства підозрюють у незаконному видобутку корисних копалин

За процесуального керівництва Смілянської окружної прокуратури повідомлено про підозру керівнику підприємства за фактами незаконного видобування корисних копалин місцевого та загальнодержавного значення, що спричинило тяжкі наслідки, а також самовільного зайняття земельної ділянки, чим завдано значної шкоди її законному власнику (ч. 4 ст. 240, ч. 1 ст. 197-1 КК України).

За даними слідства керівник підприємства, яке здійснює підприємницьку діяльність на території одного із сіл Черкаського району, з метою отримання прибутку, без передбачених законом правовстановлюючих документів на використання земельних ділянок та спеціальних дозвільних документів на користування надрами організував видобуток корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення з одного із місцевих родовищ, які в подальшому використовував для виготовлення цегли. завдавши збитків на суму близько 155 млн грн.

Крім того, вказаний підприємець, не маючи права на користування земельною ділянкою самовільно зайняв її та організував видобування корисних копалин місцевого та загальнодержавного значення.

Загалом підприємець незаконно видобув понад 238 тис. м3 корисних копалин, чим завдав інтересам держави шкоди на загальну суму близько 235 млн грн.

Злочин викрито спільно з працівниками Державної екологічної інспекції Центрального округу та УСБУ в Черкаській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури