Так, встановлено, що від початку повномасштабного вторгнення мешканка Луганщини запропонувала загарбникам свою «кандидатуру» на посаду у органах виконавчої влади так званої «лнр». Окупаційна влада не залишила це без уваги і призначили її «начальником Распасіївського відділу із життєзабезпечення територій».
«Чиновниця» безпосередньо бере учать у організації заходів і забезпеченні окупантів та напряму взаємодіє із представниками країни-агресора.
Іншою колаборанткою виявилась мешканка Маріуполя, яка після окупації міста не виїхала на підконтрольну територію України. Вона відкрито підтримала російських загарбників, за що отримала від них «посаду» – начальник «відділу обліку адміністрації Приморського району м. Маріуполь» так званої «днр».
Фігурантка виконує поставлені завдання ворога, зокрема веде контроль за розподілом місцевого бюджету окупаційної адміністрації, бере участь у перевірках фінансово-господарської діяльності головних розпорядників та ін.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили фігуранткам про підозри за ч.5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу Україну.
Зловмисницям загрожує до 15 років тюрми.
![](https://i0.wp.com/antenna.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/041023_sbu.jpg?resize=544%2C544&ssl=1)
Заходи з викриття проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.