Антена дізналася подробиці.

Рівно два тижні тому, в п’ятницю, 6 жовтня, один з державних реєстраторів черкаського міського ЦНАПУ провів реєстраційну дію відносно монопольного оператора газотранспортної мережі Черкаської області Акціонерне товариство «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПО­ДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ „ЧЕРКАСИГАЗ“».
Невипадково час для оборудки було обрано кінець робочого тижня, в надії, що оборудка не буде помічена і за час до початку наступного робочого тижня вдасться зробити певні юридичні або фінансові кроки на користь одного з приватних бенефіціарів підприємства.
Текст доступний для підписників закритого телеграм-каналу, які дізнаються про наші публікації першими!
Посилання-запрошення https://t.me/+0Q5s4IbDPmo5ODhi
Доступ безкоштовний!
Для тих, хто вже є підписником нашого приватного ТГ каналу – журналістське розслідування за посиланням https://t.me/c/1198487087/10219

Два тижні тому вчергове намагалися вкрасти “Черкасигаз”.
Антена дізналася подробиці. Боротьба за мільярди активів?

УВАГА! Текст розбитий на декілька фрагментів, наприкінці — скріншоти з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та громадських формувань.

Рівно два тижні тому, в п’ятницю, 6 жовтня, один з державних реєстраторів черкаського міського ЦНАПУ провів реєстраційну дію відносно монопольного оператора газотранспортної мережі Черкаської області Акціонерне товариство «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПО­ДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ „ЧЕРКАСИГАЗ“». Особи, що здійснювали реєстрацію усвідомлювали, що чинять протиправні дії та беруть участь у шахрайській оборудці. Уповноважена особа, що до того періоду мала повноваження надала реєстратору неактуальні дані, всупереч рішенню власника — державного комітету України по нафті та газу, якій згідно актуальних даних державного реєстру юридичних осіб є власником 100% акцій підприємства. Заміна стосувалася керівника підприємства, розпорядника гігантських операційних коштів, якими володіє підприємство.
Невипадково час для оборудки було обрано кінець робочого тижня, в надії, що оборудка не буде помічена і за час до початку наступного робочого тижня вдасться зробити певні юридичні або фінансові кроки на користь одного з приватних бенефіціарів підприємства.
Реєстратор мав перевірити актуальні дані по підприємству в електронних системах, адже на момент внесення змін, існувало вже інше рішення Нафтогазу про призначення іншої особи керівником.
Скільки коштувала така необачність або технічна помилка реєстратора? Ми можемо лише здогадуватися, але за нашою інформацією, двіж навколо перереєстрації “Черкасигазу” розпочався трохи раніше з перемовин з одною з юристок Черкаської міськради та тиску на неї одним з колишніх керівників департаментів ЧМР. Ми свідомо не пишемо тут прізвища, щоб не забирати роботу у працівників СБУ, адже на нашу думку, події 6 жовтня мають ознаки кримінального злочину, або принаймні замаху на нього.
Як нам стало відомо з джерел, наближених до компетентних ;), про оборудку швидко дізналися в Черкаському СБУ і начальник УСБУ в Черкаській області Погасій особисто негайно повідомив про це очільника ОВА Табурця та міського голову Бондаренка.
Реакція була миттєвою — реєстратор, що вносив зміни в державний реєстр, розкаявся та швидко виправив свою “помилку”, а його начальник чомусь терміново написав заяву про звільнення за власним бажанням. Ну не вийшло, так не вийшло…

Службова перевірка, яку було швидко проведено в Черкаській мерії показала наявність певного корупційного впливу на працівників, що були залучені до оборудки. Принаймні з того що стало відомо з наших джерел, ми можемо здогадуватися про те, що схема була закручена в інтересах одного з акціонерів підприємства, пропонувалися чималі кошти, але… після здійснення певних дій. Мова може йти про вивід коштів з рахунків «Черкасигаз», переукладання договорів та уступок права вимоги на борги, або інших кримінальних схем. Якби оборудка залишилася непоміченою, як того планували злочинці, наслідки були б фатальними не лише для підприємства, але й для споживачів голубого палива.

Протягом наступних днів, на Табурця, Бондаренка та Погасія здійснювався шалений тиск з Києва — народні депутати та інші впливові особи. Дехто намагався старанно прикритися таємним “розпорядженням з офісу Зеленського”. Але як ми з’ясували, що оборудка таки була організована з метою отримати хоч тимчасовий контроль за активами стратегічного підприємства. Але, як ми з’ясували у осіб, що наближені до Офісу президента України, там були щиро здивовані цією інформацією, та не менш щиро зраділи, коли злочинна оборудка провалилася. Тобто шахраї відверто брехали що за ними стоїть офіс Зеленського. Так зручніше та на багато дешевше…

Нагадаємо, що ще в серпні 2021 року РНБО прийняла рішення про націоналізацію “Черкасигазу”. Однак, ця процедура досі не завершена.
Підгрунтям для такого суворого рішення стали обгрунтовані підозри, що приватизація підприємства відбулася шляхом шахрайських маніпуляцій. Данілов, коментуючі ситуацію два роки тому зазначив, що уряду та правоохоронним органам доручили вивчити, як держава позбулася контрольного пакету акцій та дізнатися, хто за цим стоїть. “Друге — здійснити заходи з повернення контрольного пакету акцій “Черкасигаз” та відшкодування”, – зазначив голова РНБО О.Даілов. Кабінету Міністрів разом з Національною комісією з інвестиційних паперів фондового ринку України, Службі безпеки України, Державному бюро розслідувань за участі Офісу генерального прокурора та Національного антикорупційного бюро було доручено в місячний строк провести перевірку для встановлення обставин втрати держави контрольного пакету акцій в статутному капіталі Акціонерного Товариства «Черкасигаз», виявити осіб, чия діяльність призвела до завдання збитків державі, а також притягнення таких осіб до передбачення законодавством відповідальності. Але сталося так, що власники менших пакетів досі не виведені зі складу акціонерів та, як виявилося, не мають намірів позбавитися власних активів, навіть якщо ті і набуті в кримінальний спосіб.

За інформацією в українських ЗМІ, ПАТ «Черкасигаз» пов’язують з бізнесменами Ігорем Вороніним і Юрієм Величком. Інцидент, що стався 6 жовтня, ймовірно організований одним з них.

В публічному доступі відсутня актуальна фінансова інформація «Черкасигаз». Однак в системі “Опендатабот” ми можемо з’ясувати, що підприємство контролюється державою, має статутний капітал трохи більше 38 млн грн, а діяльність, принаймні минулого року була збитковою — мінус 157 051 000 грн.
Активи коштують 2 116 681 000 грн, а от кредиторам «Черкасигаз» винен 2 299 150 000 грн. Ну в випадку з приватним бізнесом, мова б, напевне, вже йшла про початок процедури банкрутства, але під час війни певні ділки, що роками заробляли на постачанні газу черкащанам вирішили трохи підзаробити. Їх прізвища добре відомі “тим, хто в темі”, але чомусь вся ця історія поки не має продовження з боку правоохоронців.

Здавалося б, що часи, коли за рік принаймні кілька разів «Черкасигаз» штурмували якісь бойовики, тітушки, спецпідрозділи поліції, СБУ вже в далекому минулому. Але, під час війни, схематози стають вишуканішими. Цікаво, а реєстратор і посередники, які займалися організацією оборудки, хоч здогадувалися, про які суми йде мова? Вони хоч можуть у своїй уяві представити, 2 млрд грн, це яка купа?
В останній історії всі прізвища відому не лише редакції Антени, але й правоохоронцям та черкаським міським та обласним чиновникам. Черкаська міськрада, втрутилася в ситуацію та припинила злочин, що вже тривав кілька годин. Але шахраї ще не встигли нічого зробити й, тому мова йтиме про злочинні наміри. Нам невідомо, чи відкривалося кримінальне провадження СБУ, чи ДБР, бо ж звикли, що протягом останніх півтора року все подібне не на часі. Але цього разу, таки хочеться почути офіційних пояснень.

ПіСі. Двадцять років тому я перший раз написав історію про махінації на газовому ринку – в мережі досі гуляють посилання на числені передруки і не лише в українських ЗМІ мого матеріалу в “Епіцентрі Нафтогазу”. Шалений скандал, що розпочався тоді призупинив процес тіньової приватизації проросійськими нардепами стратегічних підприємств України, але не зупинив. За кілька років почалися бійки акціонерів, що не володіли контрольним пакетом, але намагалися встановити контроль над підприємством. Цього разу ситуація повністю тотожна. Знов прикриваються високими покровителями – а ви спробуйте, зателефонуйте Зеленському, Ярмаку та перевірте? І знов йде боротьба за контроль над “печаткою” підприємства. Бо щоб заробляти мільйони, не слід бути власником. А держава у нас добра та людяна. За мішок вкраденої в коморі фермера картоплі — п’ять років тюрми. За кілька мільярдів, що виведені на кіпрський офшор, ну та… технічна помилка сталася!

АВТОР: Валерій ВОРОТНИК, журналіст

А, так… Стандартна фраза на випадок суду — вся інформація навіяна автору музикою, має характер чуток і не має на меті дискредитацію будь-кого зі згаданих в тексті осіб, збіг обставин та прізвищ в матеріалі журналіста є випадковим)))

Від antenna