У Черкасах через спалах грипу «швидка» не встигає на виклики

Лікарі та диспетчери працюють по 12 годин на добу без перерв. Щоденно до міської Станції швидкої допомоги надходить понад 350 викликів, що в півтора рази перевищує норму.

Згідно із Законом України швидка допомога покликана рятувати життя при невідкладних станах. Що означає раптове погіршення фізичного або психічного здоров᾽я, яке становить пряму та невідворотну загрозу життю людини або оточуючих. В усіх інших випадках громадяни мають звертатися до дільничого лікаря. Натомість вони телефонують «103». У диспетчерській – телефони червоніють від дзвінків, до того ж не всі пацієнти адекватно реагують на затримки карет «швидкої».

З чергового виклику щойно повернулася бригада лікаря медицини невідкладних станів Святослава Стрімецького. Він вже 5 років працює на Черкаській «швидкій», за цей час бачив усіляке.

У гарячий період кожна бригада швидкої допомоги всередньому обслуговує 23 виклики. До виїзду готові 18 автівок вдень і 16 вночі, в тому числі реанімобілі, обладнані всіма необхідними засобами для інтенсивної терапії та порятунку життя. Колектив Черкаської станції швидкої допомоги просить громадян з розумінням ставитись до затримки викликів та телефонувати «103» лише у разі крайньої необхідності.

Черкаській швидкій допомозі потрібна допомога.