Черкаські парки в очікуванні весни

Впродовж 16-17 лютого у тиловій частині циклону до нас надійде короткочасний холод, морози дещо посиляться: вночі 6-12º,  вдень 0-5º. Опади у цей час не передбачаються. На дорогах місцями утримається ожеледиця, будьте уважними та обережними.

За попередніми розрахунками, із 18 лютого у нашому краї переважатиме західно-східний переніс повітряних мас. Температура повітря підвищиться: вночі близько 0º, вдень відлиги до 6º. За таких погодних умов очікується послаблення льодових явищ на водних об’єктах області, руйнування снігового покриву та відтавання грунту.

Варто відмітити, що 15 лютого відзначається свято Стрітення Господнього. Яка погода на Стрітення – такою весна буде. Якщо тепло – весна буде ранньою і теплою, якщо цього дня сніжок – весною буде дощик, тобто весна буде затяжною і дощовою.

До відома, за астрономічними показниками, на середину лютого день вже збільшується на 2 години, а висота сонця над горизонтом – на 6°. Проте на погоду зимових місяців значно вливає циркуляційний фактор, тобто переміщення атмосферного повітря. Тому температурний фон в цьому місяці часто коливається від морозів до відлиг.