У Руській Поляні не помирилися перевізники

У Руській Поляні не помирилися перевізники. Приміським маршрутом № 162 курсує двоє конкурентів: ФОП Плохута та “Сервіс-Авто-2005″. Зранку 30 вересня місцеві жителі, перекрили рух автобусам нового законного перевізника «Сервіс-Авто-2005» з вимогою знизити тарифи та покращити якість обслуговування.

Після проведеного діалогу з представниками влади, що прибули на місце події, до 10 години 01 жовтня новий перевізник погодився прибрати свої автобуси з рейсу.

Наші журналісти поїхали слідом за перевізником ТОВ “Сервіс-Авто-2005” аби побачити реальні умови експлуатації та технічний стан транспортних засобів, що возять руськополянців. В автопарку нам вдалося поспілкуватися із заступником директора підприємства Вітою Клінт. Вона пояснила, чому черкащан має возити саме «Сервіс-Авто-2005» та показала відповідні рішення суду та діючий договір на обслуговування м-ту №162.

Як виявилося, цей перевізник  не збирається підвищувати тариф. Мовляв, такі чутки розповсюджують конкуренти. Загалом у користуванні «Сервіс-Авто-2005» наявні 90 автобусів, які обслуговує близько 100 працівників. Щодня на рейс виїжджає близько 50 транспортних засобів. Навіть є спеціальний автобус для перевезення людей з особливими потребами. Кожного ранку персонал проходить медобстеження, а транспортні одиниці – перевірку механіки.

Перевізник ТОВ «Сервіс-Авто-2005» запевняє, що  не буде підвищувати тариф, перевезення будуть здійснюватися регулярно згідно існуючого розкладу руху та пільгові категорії населення і школярі будуть перевозитися безкоштовно.

Театр живе, поки є глядач

Погорілий театр потроху оговтується. На рахунок благодійного фонду прийшли перші кошти, а в залі розпочались ремонтні роботи. До нового року планують поновити дах та вікна, а вже навесні – продовжити реконструкцію фойє та фасаду.

Попри все, театрали продовжують роботу. 1 жовтня у Будинку культури ім. І. Кулика стартує новий театральний сезон. А 4 жовтня на площі Б. Хмельницького відбудеться концерт з нагоди презентації фонду. У планах – нові постановки та проекти.

Немає статусу – немає пільг

Деякі перевізники не хочуть безкоштовно возити атовців. Тож владці зібрались на нараду, аби якось врегулювати ситуацію.

Заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас вважає, що необхідно провести лібералізацію тарифів. Поки цього не сталося, перевізники мають лояльно поставитись до учасників АТО.

Натомість директор департаменту соціального забезпечення Руслан Чикало, поінформував, щоб скористатися пільгами – треба юридично оформити статус атовця.

Стелу Небесної Сотні озеленили

Біля памʼятного знаку Героям Небесної Сотні висадили понад 50 кущів ялівця та хризантеми. Акцію з озеленення провели представники міської організації ВО «Батьківщина» на чолі з Романом Діскантом. Саме вони встановили стелу Героям Революції Гідності та вже другий рік поспіль дбають про її благоустрій.

Меморіал кілька разів піддавався актам вандалізму, партійці спільно з активістами щоразу відновлювали його та опікувались прилеглою територією. Тепер поряд з калиною та кленами зʼявились куші ялівця та хризантеми.

– Висадка ялівців відбувається згідно сучасної техніки: ставиться спеціальний паркан для утримання вологи та естетичного вигляду ландшафту, потім прокладається агроволокно, що унеможливлює проростання бурʼяну, зверху грунт засипається корою. Для того, щоб саджанці не покрали – внизу   встановлюється металічна сітка. Одну рослину вирвати неможливо – вона звʼязана із сусідніми за допомогою дротів, тому вандалам знадобиться чимало часу, щоб її вивільнити. Будемо сподіватися, що черкащани цього не робитимуть, а навпаки – допомагатимуть доглядати рослини. В разі виникнення актів вандалізму будемо сповіщати правоохоронців, – говорить начальник управління екології ЧМР Володимир Гусаченко.

На сесійних засідання депутати час від часу говорять про необхідність вшанування Героїв Революції Гідності та війни на Сході, але реальні кроки в цьому напрямку поки що роблять лише депутати від фракції ВО «Батьківщина» – вони встановили хрест на Соборній площі та стелу біля Пагорба Слави.

Голова міської організації ВО «Батьківщина» Роман Діскант сподівається, що через 10 років біля підніжжя Матері-Батьківщини утвориться цілісний меморіальний комплекс, присвячений вшануванню памʼяті Героїв АТО та Небесної Сотні.

– З ініціативи фракції ВО «Батьківщина» в Черкаській міській раді проводиться забезпечення благоустрою території біля памʼятника Героям Небесної Сотні. Памʼять повинна жити в наших серцях, тому поряд алеєю потрібно облагородити і дорогу, і тротуар і паркову зону. Я думаю, що наші кандидати в депутати будуть постійно думати про те, щоб черкащанам комфортніше жилося, – зазначив голова обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Бондаренко.

Юстиція повідомляє про спрощення процедур

Головне територіальне Управління юстиції у Черкаській області звертає увагу громадян, що з 01 жовтня 2015 року змінюється порядок отримання відомостей:
З Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців – органами державної влади, органами місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, органами прокуратури, органами Служби безпеки України та їх посадовими особами;
З Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – органами держаної влади, органами місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, судами, органами доходів і зборів, органами прокуратури, органами Служби безпеки України та їх посадовими особами, нотаріусами, адвокатами.
Відтепер вищезазначені органи та їх посадові особи з метою здійснення своїх повноважень будуть безоплатно в електронній формі отримувати інформацію із зазначених реєстрів, що позбавить громадян необхідності зайвий раз звертатись до реєстраційних служб територіальних органів юстиції за отриманням необхідної їм інформації.

Перша міська лікарня оновлюється

Нині тривають ремонтні роботи з утеплення фасаду та заміни вікон триповерхового корпусу Першої міської лікарні. За сприяння депутата міськради від фракції ВО «Батьківщина» Андрія Мушієка на забезпечення благоустрою медзакладу було спрямовано понад 2 млн. грн. з міського бюджету. У планах – проведення комплексної термомодернізації лікарні та закупівля нового обладнання. 

– На сьогоднішній день в Першій міській лікарні відбуваються ремонтні роботи. Більше року тому балкони над входом визнано аварійними. Тому їх потрібно було або прибрати, або реконструювати аби убезпечити відвідувачів лікарні. Тож за сприяння Андрія Мушієка як депутата міської ради, в цьому році були виділені кошти в розмірі 955 тис. грн. на оновлення лікарняної будівлі. Нині тривають роботи з утеплення фасаду та заміни вікон.

Крім того, було спрямовано кошти на придбання ендоскопу для обстеження товстої кишки вартістю 1 млн. 100 тис грн. Зараз відбуваються тендерні процедури, сподіваюсь, що до кінця року ми його отримаємо, — зазначив директор КНП «Перша Черкаська міська лікарня» Тимофій Тронц.

Також для відділення фізіотерапії буде придбано прилад «Лікатерапевт» — для проведення лазерної терапії та «ОВЧ 80» — для високочастотної.Загалом, за сприяння депутатів міськради від фракції ВО «Батьківщина» під головуванням Романа Дісканта на забезпечення потреб Першої міської лікарні було спрямовано понад 2 млн. грн. з бюджету розвитку.

DSC_0029

Нині серед нагальних проблем лікарні – забезпечення дороговартісним обладнанням, зокрема, апаратом ультразвукової діагностики, резектоскопом, наркозно-дихальною апаратурою, багатоканальним електрокардіографом, дефібриляторами, обладнанням для виконання лабораторних аналізів, а саме автоматичним біохімічним аналізатором. Все це коштує мільйони гривень, у звʼязку з коливанням курсу валют ціни постійно змінюються.

У цьому році на забезпечення потреб лікарні з держбюджету було спрямовано близько 25 млн. грн. Більша частина цих коштів пішла на нарахування заробітних плат та сплату комунальних послуг.

– Перша міська лікарня однозначно потребує державних асигнувань. В рамках програми з енергозбереження ми вирішили розпочати її втілення саме в цьому лікувальному закладі. Я особисто і мої колеги з фракції ВО «Батьківщина» у міській раді вирішили виділити кошти на утеплення фасаду та встановлення склопакетів аби зменшити затрати на енергоносії. Після звернення головного лікаря ми мали розмову з директором департаменту охорони здоровʼя Олегом Стадником і вирішили підтримати Першу міську лікарню. Я вважаю, що цих коштів недостатньо, але в цьому році що змогли виділити з бюджету, те й виділили. Будемо сподіватися, що нам вдасться протягом двох-трьох років комплексно покращити благоустрій цього медзакладу, — наголосивдепутат міської ради від фракції ВО «Батьківщина» Андрій Мушієк.