Депутат міськради закликає підтримувати підприємців

У Черкасах пропонують запровадити програму розвитку малого та середнього підприємництва на 2017-2018 р. р. З такою ініціативою на сесії міськради виступив депутат від фракції ВО «Батьківщина» Валерій Міняйло. Зокрема, він зазначив, що у 2016 році 400 млн. грн. дохідної частини бюджету склали податки збоку підприємців, саме тому таких людей потрібно підтримувати.

У Черкасах відбувся обласний Форум підприємців.

У Черкасах юного рятівника школярок хочуть нагородити

13-річного Богдана Волика, який витяг дівчат із крижаного полону Дніпра, пропонують нагородити цінним подарунком. Разом з ним відзначать і професійних рятувальників, які ризикуючи життям врятували двох 9-річних дівчат, які провалилися під лід в районі пляжу «Живчик».

 

У Черкасах може з᾽явитися новий тролейбусний маршрут

Депутат пропонує створити маршрут від Нового автовокзалу до санаторію «Україна», аби черкащанам було зручно діставатися до університету ім. Б. Хмельницького, поліклініки та парку «Сосновий Бір». Проблема з тролейбусним сполученням існує також у Південно-Західному районі, де не вистачає одиниць транспорту на маршрутах.

Вартість проїзду у тролейбусах, все-таки, зросте.

 

У Черкасах прийняли бюджет 2017, цьогорічний розподіл коштів скорегували

Міський голова Анатолій Бондаренко задоволений виконанням цьогорічного бюджету, зважаючи на навантаження збоку держави.

Проектування міського бюджету на 2017 рік профільний департамент розпочав заздалегідь. Вже в листопаді документ було оприлюднено. Орієнтовно міська скарбниця від складе 2,5 мільярди грн.

Під час обговорення проекту у депутатів найбільше питань виникло щодо фінансування освітньої галузі, зокрема Центру дитячої та юнацької творчості. В подальшому видатки буде оптимізовано.

У Черкасах визначили проекти-переможці в рамках громадського бюджету.

Поки громадськість говорила про «Прозоро» в міськраді розглядали проект бюджету 2017

Під час сесії Черкаської міської ради представники громадськості висловили своє обурення, тим що на їхньому круглому столі, присвяченому обговоренню «Прозоро» були відсутні представники міської влади.

Як з᾽ясувалося, на час проведення заходу міський голова Анатолій Бондаренко був доставлений до міського травмпункту з травмою коліна.

Свою відсутність пояснив і секретар міської ради. Сторони вкотре закликали один одного до взаємної поваги та конструктивного діалогу.

 

Батьки учнів школи №17 перешкоджали професійній діяльності журналістів «Антени»

Інцидент трапився на другому поверсі міськвиконкому під час перерви у сесії міської ради. Батьки учнів, яких навчає скандальна вчителька Наталія Макаренко прийшли до міської влади просити, аби викладача не звільняли з роботи. За коментарями до представників батьківського комітету звернулися журналісти «Антени», натомість ледь не отримали стусанів. Кореспондентам перешкоджали у відеозйомці та намагалися відібрати камеру. Представники поліції, що мали б забезпечувати громадський правопорядок, в цей час просто стояли осторонь і бездіяли.

Присутні в холі міськвиконкому збиралися увірватися в сесійну залу, але після перемовин з керівником профільного департаменту та міським головою натовп потроху розійшовся.

Нагадаємо, телеканал «Антена» першим оприлюднив в ефірі аудіозаписи, де вчителька кричала на дітей у зневажливому тоні та ще й російською мовою. Очевидно, це й спричинило тиск на журналістів збоку батьків.

Учні черкаської школи шоковані емоційною поведінкою вчительки.

На Дніпрі в районі пляжу «Живчик» врятовано двох дівчат

Інформація про двох малолітніх дівчат, які провалилися під кригу, надійшла до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС близько 16-ї години 15 хвилин, від учня 21-ї Черкаської ЗОШ Богдана Волика, який під час прогулянки берегом став свідком цієї події. Повідомивши про те, що дві дівчинки провалилися під кригу він побіг їм на допомогу.
На місце події було терміново спрямовано черговий караул другої пожежно-рятувальної частини, водолазів аварійно-рятувального відділення АРЗ СП та чергову зміну оперативного відділу Управління ДСНС.
Ще до прибуття рятувальників, Богдан знайшовши гілку наблизився по кризі до Марини і допоміг їй вибратися з води.
У цей момент на пляж прибуло відділення другої пожежно-рятувальної частини. Узявши драбину, старший пожежний Сергій Тимчук, спробував вийти на кригу, проте та не витримала і чоловік разом із драбиною опинився у воді. Розуміючи важливість кожної миті, чоловік навіть опинившись у воді продовжив рухатися із рятувальним колом до дівчини, яка за двадцять метрів від берега борсалася у полинні. Подолавши половину дистанції, у рятувальника через судому стало зводити ноги і він почав завалюватися на бік. Йому на допомогу поспішили двоє офіцерів оперативного відділу правління ДСНС, Олександр Запрягайло та Микола Євдокимов.
Олександр, перебравши до рук рятувальне коло з мотузкою, руйнуючи власним тілом кригу, продовжив рухатися до Дарини яка з останніх сил трималася за край крижин. Микола, підтримуючи Сергія допоміг товаришу повернутися до берега та повернувся до Дніпра, аби допомогти Олександру Запрягайлу.
Наближаючись до дівчинки, Олександр потрапив на глибину близько трьох метрів, тож у подальшому руйнував кригу вже наповзаючи на неї. Аби підтримати Дарину, рятувальник постійно з нею спілкувався називаючи її мужньою та сильною, проте навіть у сильної дівчинки закінчився запас сил і коли Олександр вже був поруч вона відпустила кригу і зникла під кригою. Останнім ривком Олександр встиг схопити дівчинку, що пішла під воду і витягнув на поверхню. Закріпивши її на рятувальному колі, вже не маючи власних сил аби повернутися, він цілковито поклався на рятувальну мотузку, якою їх і витягли на берег інші рятувальники.
Обох дівчат Дарину та Марину із діагнозом загальне переохолодження, було терміново доставлено до відділення інтенсивної терапії Черкаської міської дитячої лікарні.

У Черкасах презентували виставку емальєрного мистецтва

Черкаський обласний художній музей спільно з Дирекцією художніх виставок Міністерства культури України презентує творчі роботи видатних українських майстрів емальєрного мистецтва, подружжя київських художників Тетян та Сергія Колечків. Виставка запрошує здійснити подорож у міфологічну добу Київської Русі, скіфської культури та поетики старого Києва, а також поринути в особливу і магічну, втаємничину і чарівну атмосферу різдвяно-новорічного свята.

Мешканці черкаського гуртожитку ризикують опинитися під завалами.