Дніпровські схили у Черкасах під загрозою руйнації

Олександра Кривко мешкає з родиною по вулиці капітана Подолянчука. Ця невеличка пішохідна вулиця веде із центральної частини Черкас на Митницю. Пані Олександра запросила до себе журналістів “Антени” з проханням допомогти висвітлені у конфлікту, що стався між нею та сусідом Тимофієм Назаренком. Останній минулого року розпочав масштабні будівельні роботи на власному подвір’ї, але замахнувся і на територію сусідів. Начебто звичайний побутовий конфлікт, втім земельні роботи,що розпочав сусід пані Олександри поставили під загрозу руйнації не лише її будинок. Обидва домоволодіння знаходяться на одному з Дніпровських схилів, а у цій місцині заборонені будь-які земельні роботи. По-перше Дніпровські схили це природоохоронна та історична заповідна територія, а по друге, як запевняють фахівці, схили самі по собі щорічно зсуваються на кілька сантиметрів. І будь-які земельні роботи категорично заборонені

Дивіться також: Зухвале будівництво на землях історичної спадщини

Після реформування пенсія військових має збільшитися на 77% – міністр Рева

Процес пройде в три етапи і врахує інтереси учасників бойових дій. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, розповідаючи про реформу пенсійного забезпечення працівників силових органів.

Урядовець підтвердив, що перерахунок пенсій відбудеться з 1 січня 2018 року, одразу після ухвалення відповідного закону.

За його словами, підрахунки свідчать, що пенсії, розраховані за новим законом, для тих, хто збирається йти на пенсію, будуть вищими, ніж за старим. Найбільше пенсії зростуть у тих, хто брав участь у бойових діях у зоні АТО.

Щодо перерахунку пенсій військовим пенсіонерам, то він, за словами посадовця, проходитиме в три етапи. На першому перерахунок проводитимуть за тими матеріалами, які є в пенсійній справі, з урахуванням рівня середньої зарплати в Україні — 3264 гривні. Потім кожний військовослужбовець може взяти довідку про своє забезпечення за будь-який період служби і надати в Пенсійний фонд. Пенсійний фонд вибере два роки з найвищими коефіцієнтами і зробить ще один перерахунок — знову з 1 січня. І нарешті з 1 грудня відбудеться третій перерахунок — уже за рівнем нової середньої зарплати в Україні — 5266 гривень.

За матеріалами газети “Урядовий кур*єр”

На території Черкащини лише 30 легальних пунктів приймання вторинної сировини?

Інтерактивна мапа сміттєзвалищ, яку Міністерство екології та природних ресурсів запустило у вересні 2016 року, поповнилася новим інформаційним сервісом, який дозволяє у лічені  хвилини визначити розташування найближчого пункту приймання  вторинної сировини у кожному регіоні України.

Загалом на мапі відображено понад  7оо пунктів на всій території України з їх контактними даними та класифікацією видів  вторинної сировини, яку  там приймають (батарейки, люмінесцентні лампи, макулатура, пластик, скло і тощо).  Найбільше таких об’єктів зареєстровано у м.Київ (119),  на Закарпатті (75), а також на Харківщині (84) та Дніпропетровщині (37).

На Черкащині внесено на карту 30 пунктів приймання вторинної сировини, з яких:

приймають склобій – 10 пунктів,

приймають металобрухт – 13 пунктів,

приймають полімерні відходи – 14 пунктів,

приймають макулатуру – 14 пунктів.

На Черкащині не приймають офіційно текстильні матеріали, металеву тару з-під напоїв, гумові відходи та пластикові пляшки.

«Ми розраховуємо, що зібрана в одному місці інформація про пункти приймання вторсировини не лише спростить їх пошук, але й дозволить залучати все більше громадян до роздільного збирання сміття. Це вкрай актуальна  тема,  враховуючи не лише наші зобов’язання перед ЄС, але й весь той негативний вплив, якого зазнає природа і самі люди через неправильне поводження із відходами», – прокоментував Остап Семерак, зазначивши, що лише  Київ “продукує” за рік майже 1,5 млн тонн сміття, з якого утилізується близько п’ятої частини.

«Звичайно, проблема сортування та утилізації сміття має вирішуватись на різних рівнях: законодавчому, державному та місцевому. Проте головний локомотив зрушень в екосвідомості є самі громадяни, а сортування сміття справді вимагає нових підходів і змін у самосвідомості. Не забуваємо, що змішані відходи – це сміття, а зібрані роздільно  є ресурсами. Наприклад,   1 тонна макулатури зберігає від вирубування близько 20 дерев», – сказав Міністр екології та природних ресурсів.

Щоб знайти необхідний об’єкт,  потрібно під зображенням Інтерактивної мапи сміттєзвалищ знайти рядок «Шари» та обрати зі списку «Пункти прийому вторсировини». Позначення на карті змінять свій колір на синій, тепер залишилося серед них обрати найближчий пункт прийому.

Новий сервіс працює у тестовому режимі, але вже зараз дозволяє користувачам вносити корективи до розміщеної інформації у випадках, коли пункт приймання  вторсировини не було виявлено за вказаною адресою або вказана контактна інформація є неточною.

Крім того, користувачі мають можливість додавати інформацію про нові пункти приймання вторинної сировини, які з’явилися у їхньому населеному пункту, але не вказані на мапі.

За матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України

Невикористані субсидії повинні зараховуватися у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів

Невикористані субсидії повинні зараховуватися постачальником послуги у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів. Про це повідомив «Урядовий портал» у Facebook.

«Сума субсидії, наданої на оплату комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана у минулому місяці родиною завдяки економії енергоресурсів (електроенергії, газу чи води), має зараховуватися у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів», – йдеться у повідомленні.

Наприклад, якщо у січні обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 400 кубометрів газу, а фактично використано лише 100 кубометрів, то залишок у 300 кубів можна використати у більш холодні місяці.

Також зазначається, що сума зекономленої субсидії не впливає на розрахунок розміру обов’язкової плати за комунальні послуги. Він визначається виходячи з сукупного доходу сім’ї та інформації про тарифи від надавачів послуг і не змінюється протягом періоду отримання субсидії.

«У випадку порушення цих правил, українці можуть звертатися із скаргами до керівників органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування», – уточнили в уряді.

Хто “отвєтіт за базар”? Журналісти детально дослідили конфлікт навколо торгівельних павільйонів на вул. Гоголя

Хто “отвєтіт за базар”?
У грудні 2016 року поруч з перехрестям Гоголя та Смілянської з’явився ряд нових торговельних павільйонів. Вони виглядають ошатними та сучасними в порівнянні з тими наметами,що тривалий час розташовувалися тут. На будівництво нових павільйонів міська рада виділила кошти за які було збудовано каркаси та накриття. А у серединні, кожен підприємець вже облаштовував своє торговельне місце на власний смак. Таких торговельних павільйонів вийшло 54 і вони набули статусу ярмарку, що належить до КП “Черкаські ринки”. Підприємці працювали та сплачували”ярмарковий збір” до комунального підприємства. Останні місяці пепешники, що торгують саме на цих місцях відмовилися вносити обов’язкову щомісячну плату до міського бюджету. Новопризначений директор КП “Черкаські ринки”Тарас Кібало намагався врегулювати ситуацію та дізнатися у чому причини відмови.
Під час спілкування з адміністрацією ринку підприємці заявили про те,що мають сумніви стосовно прозорості використання коштів, які вони сплачують до міського бюджету.
Після тривалої розмови підприємці погодилися зустрітися з новим керівництвом КП “Черкаські ринки” та конструктивно обговорити ситуацію, що склалася. Втім, як з’ясувалося частина підприємців, що торгують саме на цьому ярмарку кошти сплачує вчасно і у повному обсязі. Відповідні документи нам показав Владислав Захарченко.
Згідно квитанцій, Владислав та інші підприємці сплачують ярмарковий збір. Але… не до Комунального підприємства, а товариству “Клінінг-тайм”. Новий директор ринку нічого не знає про діяльність цього товариства, яке зареєстроване на мешканця Золотоніського району Олександра Клименка. Зацікавив той факт,що ТОВ “Клінінг- тайм” має як основний вид діяльності технічне обслуговування та ремонт автотранспорту. І не менш цікавим є дата заснування підприємства ,листопад 2016 року, це за місяць до офіційного відкриття нового ярмарку, що будувався коштом міського бюджету. В той час директором КП “Черкаські ринки” був Дмитро Лукашенко, який наразі є активним членом профспілки, що утворили підприємці Центрального ринку. Він активно відстоював позицію колективу підприємців не сплачувати ярмарковий збір до КП “Черкаські ринки”, яке очолював до недавнього часу.

Втім, повернемося до діяльності ТОВ “Клініг-тайм”, яке зараз збирає кошти з торговельних павільйонів ярмарку по вулиці Гоголя. Голова профспілки працівників торгівлі,яку утворили підприємці Центрального ринку Черкас Леонід Запорожець запевняє, що саме ця фірма виступила як інвестор для підприємців, що будували власним коштом торговельні павільйони по Гоголя.

Після завершення будівництва підприємці деякий час сплачували ярмарковий збір, як то має бути за законом. Але згодом їм запропонували підписати угоди з комунальним підприємством, на що вони не погодилися. Умови договорів, що пропонували їм були не сприятливі. Підприємець Андрій Ільєв пояснює відмову у співпраці з КП “Черкаські ринки” тим, що в договорах не були прописані права підприємців, а вони себе вважають власниками павільйонів. Також, згідно договору підприємець не мав прав передати свої торговельні місця іншим. Приватні підприємці твердять,що вони будували торговельні павільйони за власний кошт. Адміністрація КП “Черкаські ринки” переконані у тому,що роботи проходили за рахунок міського бюджету. На той час керував комунальним підприємством Дмитро Лукашенко. Він запевнив, що жодного документу на будівництво торговельних павільйонів він не підписував. Місце мали лише роботи по вкладанню тротуарної плитки.

З відкритих джерел нам вдалося з’ясувати,що адміністрацією ринку проведено тендер та профінансовано роботи з будівництва торговельних павільйонів по вулиці Гоголя в обсязі майже 2 мільйони гривень. Але, нюанс у тому, що тендер на ці роботи було оголошено у березні 2017 року, коли фактично нові споруди вже стояли. І кошти у сумі майже 2 мільйони профінансовано з міського бюджету переможцю тендеру у жовтні 2017 року. Дмитро Лукашенко запевняє, що про це йому нічого не відомо. Про протистояння між підприємцями та адміністрацією КП “Черкаські ринки” безумовно стало відомо і у міській раді. До того ж кошти на будівництво ринку виділялися з міського бюджету виділялися по програмі соціально-економічного розвитку міста. Підприємець Андрій Ільєв,розповів про те,що у ситуацію втручався заступник міського голови Роман Буданцев. Це логічно, так як він є куратором цієї галузі міського господарства. Але порозуміння з владцем члени профспілки підприємців не дійшли.

З власних джерел “Антені” вдалося отримати фотокопії актів виконаних робіт згідно яких збудували торговельні павільйони по вулиці Гоголя. Прикметним є те,що підпис на актах поставив не директор КП “Черкаські ринки” а його перший заступник Олексій Романчик. Про останнього черкаські ЗМІ, а саме інтернет видання “Інфоміст” пише наступне.

Олексій Романчик призначений на посаду розпорядженням міського голови від 29 травня. Як зазначається в документі, підставою є службова записка заступника міського голови Романа Буданцева.

Романчик є керівником низки товариств на Кіровоградщині. Фірми займаються вирощуванням та торгівлею зерном, а також кондитерськими виробами. Сам Олексій Григорович – житель Кропівницького, тобто є земляком вищезгаданого Романа Буданцева. За повідомленням місцевих ЗМІ, у 2015 році Романчик як директор підприємства СТОВ “Авангард” намагався захопити землю. Також журналісти інформують, що він нібито брав участь у рейдерських захопленнях та намагався викрасти людину. За даними порталу “Судова влада”, Олексій Романчик фігурує в низці кримінальних справ, як мінімум по одній з яких йому оголошена підозра. Йому правоохоронці інкримінують злочин передбачений статтею 388 кримінального кодексу.

Приватні підприємці, які намагаються відстоювати свої права та майно переконані, що усім цим процесом керує безпосередньо заступник міського голови Роман Буданцев. Він і чинить перепони членам профспілки в процесі оформлення документів на володіння торговельними павільйонами.

Наразі протистояння між підприємцями та адміністрацією КП “Черкаські ринки”загострюється. Перші не бажають сплачувати ярмарковий збір до комунального підприємства мотивуючи тим, що це їхня власність, останні намагаються взяти на баланс майно, яке згідно документів збудовано коштами із міського бюджету. Ситуація патова, втім остаточну крапку в цій справі мають поставити правоохоронні органи.

Дивіться також: «Снігова політична криза», або Як розпочалися місцеві вибори в Черкасах

Кабмін підвищив розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам

Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”, якою підвищується розмір щомісячної адресної допомоги  для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, дітям, особам, які отримують пенсії, та її граничного розміру, що виплачується на сім’ю.

«Зазначеною постановою підвищується розмір грошової допомоги особам, які отримують пенсії, та сім’ям у складі яких є діти (на кожну дитину) до 1 000 гривень на місяць. Також, для усіх без винятку сімей вимушених переселенців збільшується граничний розмір загальної суми грошової допомоги до 3 000 гривень на місяць, та до 5 000 гривень для багатодітних сімей”, – заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

У Черкасах запрацювали пункти обігріву

Пункти обігріву щорічно організовують у приміщенні державних установ та КСН у зв᾽язку зі значним похолоданням. Нині на території міста працює 21 пункт обігріву. Тут можна знайти чай, каву, печиво та інші наїдки. Протягом доби по допомогу звернулися близько 20 осіб. Забезпечення діяльності пунктів забезпечує управління цивільного захисту Черкаської міськради

Дивіться також: Черкащан закликають подбати про птахів

Влетів у копієчку: черкаський політик понівечив автівку на нечищеній дорозі

У Черкасах Нацкорпус організував штаб із прибирання снігу. Пересуваючись містом, керівник партійного осередку Дмитро Кухарчук втрапив у халепу на вул. Університетській. Об лід пробито мастильний піддон автівки. Водій викликав на місце події поліцію та налаштований подавати до суду на КП «ЧЕЛУАШ».

Дивіться також: Люди ночували на підприємстві, – як у Черкасах боролися з негодою

Як Ви вчините, якщо просто неба знайдете 500 гривень?-ОПИТУВАННЯ

Думки черкащан різнилися стосовно використання несподіваної знахідки

Дивіться також: Якби вибори відбулися наступної неділі, черкащани віддали б свої голоси Бондаренку та “Батьківщині” – ОПИТУВАННЯ

Снігопад 17-19 січня був рекордним за останні тридцять років, – гідрометцентр

За інформацією Черкаського обласного гідрометцентру, після снігопадів 17-19 січня висота снігу у Звенигородці досягла 59 см, а в Каневі та Умані – 52 та 49 см відповідно. В останні 30 років на Черкащині нічого схожого не було.

За 70 років метеоспостережень найбільша висота снігового покриву в області становила 94 см зимою 1986-87 років у Черкасах, а у Звенигородці – 62 см 1968-69 років.