У Черкаській мерії радились, як запобігти крадіжкам люків

Приводом для наради послужив трагічний випадок що стався на території міста увечері 17 листопада, коли 6-річний хлопчик загинув унаслідок падіння у відкритий люк. Участь у спільній нараді взяли представники виконавчої влади, поліції, прокуратури та комунальних підприємств. Хто має відповісти за службову недбалість – поки не встановили.

Про байдужість суспільства свідчить і той факт, що люк був відкритим не один день, але на оперативну службу міської ради «1505» про це ніхто не повідомив. Наразі злочин, внаслідок якого загинула людина, розслідує прокуратура і поліція. Найбільшою перепоною для розкриття таких злочинів правоохоронці називають неможливість перевіряти приватні домоволодіння, куди найчастіше і здають пошкоджені люки.

З цього приводу міська влада повторно звертатиметься до суду з метою контролю металобрухту. За словами директора КП «ЧЕЛУАШ» Олексія Мельника, ситуація з люками катастрофічна. Протягом дня можуть поцупити до 7 штук, протягом місяця – до 70. Вартість одного люка – від 3000 тис. грн., тоді як у пунктах металобрухту їх приймають за безцінь. На думку комунальника, слід заборонити прийом не лише цілих, а й пошкоджених люків. Тоді не буде сенсу їх красти.

Серед причин відкритих колодязів також перенавантаження транспорту на дорогах та повільне реагування КП. Тим часом у міськвиконкомі пропонують розробити соціальну рекламу та розмістити її біля пунктів прийому металобрухту, крім того посилити контроль правоохоронців щодо збереження комунального майна.

У Черкасах шукають винних у смерті 6-річного хлопчика.