Черкаський будинок потрапив у топ-10 архітектурних шедеврів країни

Черкаський будинок потрапив у топ-10 архітектурних шедеврів країни. Незвичайна будівля, виконана у стилі модерн з використанням елементів неоготики.

Блакитний Палац – це романтична назва, яку дав будинку народ. Насправді, це готель «Слов’янський», який був збудований архітектором Владиславом Городецьким.

Будинок – двоповерховий. Романтичні башти, арки, гострі шпилі, манірні балкони – саме через це його і називають палацом. Фасади будівлі перенасичені декором. Вікна виконані вузькими прорізами, прямокутними на першому і арочними на другому поверсі. Дивують також виносні балкони з ажурним обрамленням. Центральний вхід закінчується спрямованою в небо вежею, яку обрамляють маленькі. Кілька разів будинок підлягав реконструкції, тому багато оригінального вже не збереглось.

Археологічному музею у Черкасах бути

Багато років поспіль у Черкасах точаться суперечки навколо створення археологічного музею. Відомий місцевий археолог Михайло Сиволап зібрав власну колекцію знахідок, яка за кількістю експонатів може конкурувати з відомими закордонними. У незвичайний спосіб - через мережу "Фейсбук" він звернувся до новообраного міського голови Анатолія Бондаренка. Очільник міста відреагував миттєво. Вже ввечері питання створення археологічного музею у Черкасах було вирішено.

Фото - "Вчасно".

Студентів 40+ навчили користуватись комп᾽ютером

У Черкасах вчили реєструватися у Скайпі та створювати електронну пошту.

На базі школи №26 міський департамент освіти організував комп᾽ютерні курси для людей, що мають у сім᾽ї інвалідів. Завдяки американському фінансуванню – заняття безкоштовні.

Нині по 10 занять пройшли вже 30 осіб. Більшості курсантів уже за 40, але вони хочуть іти в ногу з інформаційними технологіями. Наразі вчилися купувати товари через інтернет.

Черкаська зупинка перетворилася на басейн

Навпроти Центрального ринку знущаються над пасажирами громадського транспорту. Через недороблену зупинку після дощу тут утворилися величезні калюжі. Маршрутники зупиняються безпосередньо в "озерах", бо не мють іншого виходу.

У Черкасах готуються до Нового року

На площі ім. Б. Хмельницького вже встановлюють муніципальну новорічну ялинку. Цього разу її складуть із десяти дерев, які придбають у Черкаському лісгоспі. Висота новорічної красуні складе 15 метрів.