Війна за землю: хто стоїть за бійкою так званих селян з Правим сектором на Смілянщині?

Нині на Черкащини постійно виникають земельні конфлікти. Не обійшло це і село «Плескачівка» Смілянського району, де з одного боку вже 5 років керує сільський голова Володимир Захарченко. Подейкують, що небідний чоловік скуповує землі у мальовничій місцині та лобіює інтереси наближених інвесторів. З іншого боку – сільський кооператив «Межигір᾽я», який свого часу успадкував майно ліквідованого колгоспу, опинився під загрозою знищення., оскільки має борг майже 9 млн. грн. Що сталося з життєво необхідним для села підприємством і хто довів його до банкрутства, знає керівниця ВСК «Межигір᾽я» Ганна Деменчук:

- Про збори ніхто не попереджає: немає оголошень, не повідомляють усіх, а обдзвонюють телефоном лише обраних. На засіданні голова без кінця пропонує якихось інвесторів. Коли я вийшла до людей і провела бесіду – він розкритикував кожен пункт, що я нібито вкрала землю в людей і закликав договір з «Межигір’ям» не укладати.

Ситуація вийшла назовні, коли через борги у селян почали забирати техніку. Тоді за покликом селян про допомогу і з’явилися в селі представники Правого сектору. Вони неодноразово брали участь у загальних зборах та разом із селянами шукали шляхи виходу із ситуації. Врешті техніку вдалося повернути, наступний крок – повернення земельних ділянок. Та, схоже такий розвиток подій сподобався не всім.

- Двоє у цивільному вийшли на сцену розповідати про договір оренди землі, що сільський голова категорично не схвалював. Коли представник Правого сектору почав говорити, що в них є декілька позицій по поверненню майна, сільський голова вискочив на сцену і почав забирати мікрофон. Все це переросло в бійку, - розповідає жителька села Валентина Танцюра.

Сільський голова Володимир Захарченко, звісно заперечує свою вину. Каже, що не лобіює інтереси жодних інвесторів та взагалі випадково дізнався про ліквідацію техніки з кооперативу.

- Активісти потрапили у наше село понад місяць тому, коли я дізнався про ситуацію з цим «Міжгір’ям». Коли розпочалися збори, головуючий запитав думку громади щодо Правого сектору. Люди відреагували бурхливо. Потім я мав промову хвилин 10, після цього на сцену зайшли представники Правого сектору, хоча їм слово ніхто не давав. Люди в залі почали шуміти, я встав і пішов на сцену, мене туди не пускали. Коли я дістався до мікрофону – відразу отримав удар в лице, - розповідає сільський голова Володимир Захарченко.

Як стверджують представники Правого Сектору, під час зборів у залі було багато немісцевих, а сільський голова завчасно готувався до зриву засідання, тому покликав підмогу. Мовляв, пан Захарченко не хотів, щоб селяни дізнались про альтернативний варіант повернення майна та землі, тому спровокував бійку.

- Конфлікт конфліктом, але є ситуація, з якої потрібно вийти. Є підприємство, яке банкрутять. Потрібно постаратися повернути ці майнові паї людям. Якщо підприємство буде обанкрочено – люди не повернуть своє майно. Їхнє право вирішувати, якому інвестору віддати землю в оренду, ми їм це не нав’язували, - зазначив керівник Черкаського осередку Правого сектору Андрій Гоца.

Нині Правий сектор має конкретну концепцію, як допомогти селянам, повернути вкрадене майно та землі. А пайовики мають вирішувати самі з ким підписувати договори, але за користування землі орендарь повинен сплачувати не менше 10% від оціночної вартості. Договір не вступатиме в дію, поки землю не буде повернуто. Правий сектор вже не вперше стає на сторону народу, та на жаль у багатьох випадках адмінресурс та фінансова вигода вирішують все. Ситуація в Плескачівці показова з огляду на ситуацію в країні. Провокування бійки та конфлікту, на думку представників Правого сектору, сталося саме з подачі влади. Мета провокації – переключити увагу громади та змістити акценти. Щоб приховати правду?

Корсунська громада не хоче приєднуватись до Звенигородщини

Кілька десятків активістів приїхали з Корсунщини на сесію облради аби висловити свій протест. Громада не задоволена ходом адміністративно-територіальної реформи, згідно з якою Корсунь-Шевченківський район має бути приєднано зо звенигородського. Делегати запевняють, що надсилали до облради звернення з цього приводу, але відповіді не отримали, тому зібралися й приїхали на сесію.

Корсунчани вимагають створити робочу групу, яка вивчить питання та надішле звернення до Верховної Ради України. Крім того громада ініціює реформувати Корсунь у повітове місто.

Художник продає картини, щоб видати унікальну монографію

«Сільська фотографія середньої Наддніпрянщини» - таку назву матиме друга монографія Народного художника України Миколи Бабака. Книга вмістить документальний епос середньої України протягом 100 років. Митець влаштував аукціон своїх робіт в день сесії облради, щоб назбирати гроші на випуск видання у світ.

Чорнобильці посварилися з керівництвом області

Конфлікт спричинило намагання депутатів від Радикальної партії Олега Ляшка висловити звернення від чорнобильців. Ліквідатори аварії хотіли донести до депутатів своє обурення позбавленням пільг та невиконанням судових рішень. Зокрема, вони зазначили що не можуть потрапити на прийом до голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка, тому гуртом прийшли на сесію.

Основна вимога чорнобильців – профінансувати медичні послуг шляхом внесення змін до обласного бюджету та виділення на ці потреби близько 4 млн. грн. Однак деякі депутати не впевнені у доброчесності влади, яка обділяє грошима найбільш незахищені категорії населення.

Мер Бондаренко перевірив хід установки нового майданчику для CrossFit

По вул. Гагаріна, на березі Дніпра встановлюють спортивний майданчик для функціонального спорту. Невдовзі всі поціновувачі спорту та здорового способу життя матимуть змогу займатись на сучасному спортивному майданчику у мальовничій місцині міста.

Відремонтовану дорогу по вул. Онопрієнка мер перевірив особисто

Проблемну дорогу по вулиці Онопрієнка нарешті відремонтували. Нове асфальтне покриття проклали на ділянці дороги від перехрестя вулиць Одеська – Онопрієнка та до межі міста Черкаси.
Мер Черкас Анатолій Васильович Бондаренко залишився задоволений результатами роботи ремонтників та додав, що питання доріг у місті має бути вирішене до кінця.
Інша частина дороги до села Геронимівка залишається у незадовільному стані. За цю ділянку автомобільного шляху відповідає обласне керівництво.

Сезон літнього читання розпочато!

Працівники міської бібліотеки ім. Лесі Українки вкотре організували акцію літнього читання для своїх відвідувачів. Бібліотекарі підготували цікаву розважальну програму для дітей та дорослих а також на вулиці перед приміщенням бібліотеки встановили стенд з книжками для «буккросингу», де всі бажаючі можуть обміняти книжки.