Релігійна полеміка: У Черкасах з’явилась організація по захисту релігійних меншин

13 червня у Черкасах відбулись установі збори «Української Ради Вільнодумців і Віруючих». Новостворена організація, зі слів її членів, створена з метою захисту прав, свобод та принципів особистих поглядів. Зокрема однією з основних цілей ради є захист людей, які, за висловом духовного лідера цього руху Сергія Небоги, не вписуються у загальноприйняті соціальні норми та являються так званими «інакомислячими».
Також всіх присутніх, с засадами на яких базується новоутворення, ознайомив голова Ради Вільнодумців правозахисник Юрій Шульженко. У своєму довгому виступі пан Шульженко розповів, що організація буде боротись проти гоніння «вільнодумців». Юрист додав, що вони толерантно ставляться до будь-яких релігій навіть до тих, які за мирну опозицію до домінуючих церков. Поза тим, за словами Юрія Шульженка, члени його організації виступають проти нав’язування будь-яких ідей та поглядів.
Окрім того вищезгаданий чаклун Сергій Небога досить відомий в Україні завдяки інциденту, який стався два роки том у селі Пасторське, що у Смілянському районі. Там Сергій Небога, разом із своїми однодумцями, побудував церкву сатанинського віровчення, де проводив служби даної релігійної течії. Однак вночі 3 жовтня 2014 року храм згорів дотла. За однією з версій це був умисний підпал.
На захід також завітали опоненти поглядів Сергія Небоги та його колег. Так священик Свято-Троїцького собору української православної церкви київського патріархату Ієрей Василь розкритикував сатанізм та звинуватив Небогу у неправдивій подачі свідчень про свою релігійну організацію «Божичі».
Так зав’язалась релігійна суперечка, на якій кожний відстоював свої погляди. В свою чергу Сергій Небога відповів священнослужителю, що його власні релігійні погляди не заважають оточуючим людям.
Окрім захисту релігійних інтересів людей організація поставила перед собою амбітні цілі боротьби з корупцією та монополізацією на всеукраїнському рівні.

До Черкас іде літо!

Літо на Черкащині розпочалося з аномально холодної та дощової погоди. В окремі дні середньодобова температура повітря була нижчою від кліматичної норми на 5-6° і відповідала рівню температури початку травня. Такі низькі показники незвичні для наших широт. Оскільки за останні 68 років лише 4 рази у нашому краї спостерігалися подібні температурні значення.

За прогнозом, до кінця тижня погода із нестійкої, дощової та помірно теплої зміниться на суху, сонячну та дуже теплу. Так, впродовж 14-15 червня очікуються короткочасні грозові дощі. Температура повітря вночі 11-16º, вдень 21-26º. У четвер – можливий невеликий дощ, температура вночі 13-18º, вдень 23-28º. Із 17 червня опади припиняться. Температура підвищиться ще більше: вночі 15-20º, вдень 27-32.º.

Таким чином, можна впевнено сказати, що уже найближчими вихідними, ті хто ще не встиг, можуть сміливо відкривати купальний сезон. Але під час відпочинку на водних об’єктах дотримуйтеся правил безпеки.

У Черкасах вандали понівечили нову плитку

Навпроти міської ради хтось витяг щойно укладену плитку біля лавок. Таку картину помітив черкаський журналіст Вадим Комаров, який написав на своїй сторінці у Фейсбуці:

«Вандали? Чи свині? В центрі міста, на центральній алеї по бульвару Шевченка між вулицями Святотроїцькою та Байди Вишневецького, де на передодні Пасхальних свят було покладено тротуарну плитку та встановлено лавочки для відпочинку городян, сьогодні можна побачити наступне!!! Мене особисто цікавить питання хто і для чого це було зроблено? - Обурився черкащанин.

Небайдужі містяни сподіваються на відповідну реакцію міської влади та правоохоронців.

Австралійка навчає черкаських учнів англійської

Вперше у Черкасах носії мови з інших країн беруть участь у роботі пришкільних мовних таборів. Цього року право на роботу в рамках  проекту GoCamp вибороло лише дві школи: спеціалізована школа №28 та Перша міська гімназія. Ми зазирнули до останньої.

У таборі займалися діти трьох вікових категорій: від першачків до старшокласників. Нині табірну зміну завершують 10-класники. Діти займаються у чотирьох сесіях: драма, ігри, поробки або заняття з екологічної обізнаності, а також спорт. Зокрема тут грають у квідіч, так як герої Гаррі Поттера, але без мітли. Крім англійської у таборі практикували іспанську, французьку та німецьку. Про подорож до української школи розповіла гостя - Деббі Габолінчі:

- Довгий час я працювала офіцером поліції в Австралії. Нині маю гарну можливість бути в Україні як волонтер у якості вчителя та носія англійської мови. На щастя, мене обрали саме для Черкас. Щодня ми говоримо зі школярами, граємо з ними в ігри та звісно практикуємо англійську. На жаль, цей тиждень вже останній у таборі. Україна – чудова країна, де є гарні місця. Мені подобаються Черкаси – це прекрасне та комфортне місто, і найважливіше, що тут живуть привітні люди, які дуже допомагають мені.

Також австралійка зазначила, що черкаські учні дуже здібні та розумні учні. А ось і один із них – Антон. Хлопець задоволений часопроводженням у таборі та демонструє свою вправність в іноземній мові з найкращими побажаннями для глядачів «Антени».