Черкаський зоопарк

В міському зоопарку тепер чути любовні пісні пугачів – черкаському самцю доправили самицю з Харкова

Черкаський зоопарк розпочав сезон приймання відвідувачів. Майже всі тварини, які пристосовані до нинішнього температурного режиму,  перебралися з зимових приміщень у літні вольєри, тож відвідувачі можуть побачити колекцію звіринцю практично у повному складі.

Черкаський зоопарк з совкового, сірого, з десятком вузьких кліток перетворився на один із кращих і наразі входить у п’ятірку найкращих в Україні. Тут замість кліток – величезні вольєри, кожен із яких облаштований під конкретну тварину. Вони світлі, нові і чисті. в Україні. Тепер він анітрохи не поступається європейським!

Наразі, перед початком літнього сезону, працівники перш за все опікуються особистим життям птахів та звірів.

Днями, якраз у розпал шлюбного сезону, склад підопічних зоопарку поповнився самицею пугача.

В зоопарку Черкас пугачі утримуються давно. Багато років ці великі сови навіть давали потомство, пташенят охоче розбирали інші зоопарки. Але наразі в Черкасах залишився лише один самець. З минулого літа він холостякував, аж поки йому підшукали наречену. Сватів заслали аж у Харків – саме там була самиця без пари. Як зазначають працівники зоопарку, пугачі швидко порозумілись між собою.

Самку підшукували не лише пугачу, а й європейському зубру. Цей дикий бик у Черкаському зоопарку поки самотній, адже зубрів не так багато не лише в українських зоопарках, але й Європа не може похвалитися їхньою кількістю. До осені, коли для зубрів збудують новий вольєр, працівники сподіваються таки відшукати самку для місцевого самця.

Також  окрасою закладу є пелікани, але розмножуються вони тільки у великій компанії – не менш як 20 осіб. Пелікани особливо примхливі в їжі – інколи відмовляються від риби, яку з задоволенням їли ще вчора – тому терміново доводиться підшукувати заміну, яка їм буде до смаку. Головне, щоб риба була свіжа. Працівники зоопарку особливо наголосили про небезпеку стихійного підгодовування мешканців зоопарку відвідувачами.