Мешканці Благодатного протестують проти закриття єдиної в селі банківської установи – відділення “Ощадбанку”

Несподіванкою для мешканців Благодатного стала звістка про закриття єдиної банківської установи в селі – відділення державного “Ощадбанку”. Це створює незручності для більше тасячі ста пенсіонерів, що мешкають в селі. Адже вони не вміють користуватися сервісами в інтернет, через які в якості альтернативи їм пропонують здійснювати платежі.


Нагадаємо, Благодатнівська сільська рада так і не змогла винести результативне рішення про приєднання села до Черкас або іншого населеного пункту. Натомість ОДА надало пропозиції Кабміну, щоб село увійшло до складу Золотоніської ОТГ. В результаті опитування, проведеного минулого року в селі, більшість мешканців села виявили бажання приєднатися саме до Черкас. Адже від обласного центру до села менше 15 кілометрів по відремонтованій дамбі через Дніпро і добре організоване транспортне сполучення. Крім того, виступаючи перед мешканцями села на зборах громади, міський голова Черкас А.Бондаренко виказав сподівання, що в разі приєднання села до Черкас селянам стануть доступні адміністративні послуги – в селі планується відкриття філії ЦНАП, покращаться за стандартами обласного центру освітні та медичні послуги.
В Золотоніській міськраді вважають, що благодатнівцям було би зручніше входити до складу міста Черкаси, адже близько 500-600 працездатних мешканців села (що є переважною більшістю) працюють в місті Черкаси. Також чимало сільських дітей відвідують спортивні секції та освітньо-культурні заклади саме в Черкасах, дехто навіть відвідує міські школи та дошкільні заклади.
Приєднання Благодатного до невеличкого районного центру ставить під сумнів перспективи розвитку села та перетворює його на ще більш депресивне.