Коронавірус в Україні: карантинні заходи виявилися окозамилюванням?

Черкащанин Данііл самостійно повернувся з Китаю наприкінці січня, коли у світі вже були хворі близько трьох тисяч осіб, а кілька європейських країн вирішили евакуювати своїх громадян із провінції Хубей.

Перше, що зробив Данііл, прилетівши до Жулян, – звернувся по допомогу до медпункту аеропорту, повідомивши медикам, що прилетів із Уханя.

Медики запропонували хлопцю їхати додому і просто спостерігати за температурою тіла, не зробивши жодних досліджень.

Таку саму пораду почули родичі хлопця, коли двічі зверталися до однієї з інфекційних лікарень у Черкасах із проханням помістити хлопця на карантин.

Врешті Данііл прийняв рішення ізолюватися від оточуючих і пробув під «домашнім арештом» 14 днів, щоб переконатися, що не привіз із Піднебесної ніякого «сюрпризу».

На щастя, молодий хлопець проявив більше здорового глузду і відповідальності, ніж усі медики, до яких звертався він та його родичі.

Дивіться також: У разі спалаху епідемії коронавірусу в Черкаській області готові прийняти хворих лише дві лікарні – в Черкасах і Умані

Однокурсники Данііла наразі перебувають на Полтавщині, у Нових Санжарах. Вони були шоковані подіями, що там відбувалися в день їхнього приїзду, але наразі претензій до умов перебування не мають.

Данііл вважає, що у Китаї ставлення до ситуації з поширенням вірусу більш виважене, ніж в Україні, і радить черкащанам не панікувати і в разі виявлення вірусу дотримуватися заходів профілактики.

Заходи профілактики стандартні: мийте руки, гуляйте на свіжому повітрі, не ходіть туди, де великі скупчення людей, якщо чхаєте або кашляєте – прикривайтесь згином ліктя.

Не вітайтеся з усіма підряд за руку, якщо ви потисне руку, на яку потрапили виділення під час кашлю, а потім потрете долонею обличчя – це і є головний спосіб інфікування.

Не треба використовувати маски для обличчя, якщо ви здорові. Маски не потрібні широкому загалу, вони потрібні для запобігання поширенню вірусу тими, хто хворий.

Коронавірус боїться високих концентрацій хлору, спирту, перекису водню, основних дезінфікувальних засобів, особливо спеціалізованих для медичних установ. При правильному використанні вони вірус вбивають.

Кварцові лампи дійсно можуть вбити віруси в кімнаті, але як тільки в цю кімнату зайде хвора людина, повітря миттєво наповниться вірусом. Тому кварцові лампи не мають сенсу там, де постійно ходять люди.