Поминальні дні відбудуться на всіх кладовищах Сміли одночасно

Поминальні дні відбудуться на всіх кладовищах Сміли одночасно

Поминальні дні цього року через карантин перенеслись на Троїцьку батьківську поминальну суботу, а це 6 червня. Тобто гробки, як їх називають у народі, відбудуться одночасно на всіх кладовищах Сміли.

За традицією, до цього часу родичі прибирають могили померлих. Травень був доже дощовим, тож і на кладовищах бур’янів наросло вдосталь. Через карантинні заборони люди не могли відвідувати кладовища раніше, тож наразі ще активно наводять лад на місцях поховань родичів.

Працівники СКП «Комунальник», які обслуговують  всі  кладовища Сміли, завезли землю, пісок і воду для того, щоб містянам було зручно благоустроювати територію навколо могил. Також цього року на одному із найстаріших кладовищ – «Орел» – здійснили масштабну вирізку аварійних дерев. Наразі вже вивозять сміття та залишки деревини.

Під час самих поминальних днів комунальники рекомендуємо замість штучних квітів і вінків приносити на кладовище живі квіти. Зважаючи на те, що ритуальна атрибутика з пластику, розкладаючись, забруднює землю, воду і повітря.

Слід пам’ятати: те, як виглядають кладовища, залежить не тільки від ефективності роботи комунальників, а й від рівня культури тих, хто приходить прибирати могили рідних. Чисто там, де не смітять!

Також цього річ під час святкування «Дня святої Трійці» та поминальних днів 6-7 червня необхідно неухильно дотримуватися відповідних санітарних та протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.