Підстанція 110/10 кВ “Дніпровська”, яка вже два роки обслуговує більшу частину міста Черкаси, — найсучасніша в області

Підстанцію 110/10 кВ «Дніпровська» ввели в експлуатацію два роки тому. На її відкриття черкасці чекали 10 років. Саме стільки часу пішло на будівництво та облаштування. За словами заступника директора технічного з високовольтних мереж В’ячеслава Гайка, ця підстанція неабияк посприяла вирішенню питання щодо якості постачання електроенергії жителям міста.

— Метою спорудження цієї підстанції було вирішення питання приєднання нових споживачів міста Черкаси. Крім того, основна проблема, яка була на єдиній до цього підстанції «Черкаська» – це відсутність регулювання напруги розподільної мережі 10 кВ. А це створювало небезпеку виникнення перенапруги у домівках черкасців. Тепер такої загрози немає, — говорить він.

Підстанція забезпечує електроенергією 60% населення Черкас, а саме «Митницю», район «Д» та центр міста. Для ефективної та надійної роботи на ній встановлено потужне високовольтне обладнання, яке захищається високоефективним новітнім захистом та автоматикою.

— Підстанція «Дніпровська» має клас напруги 110/10 кВ. Потужність трансформатора, який тут встановлений, – 63 мВА. Також облаштовано автоматизовані та сучасні комірки з вакуумними вимикачами та мікропроцесорним захистом. Відтак, у оперативного персоналу є можливість керувати цими вимикачами безпосередньо із пульту керування, — зазначає начальник Правобережної групи служби електропідстанцій Олег Короляк.

«Дніпровська» осучаснена і «розумна» до дрібниць. Основним елементом «розумної» мережі є сучасний цифровий сервер. За словами заступника начальника телемеханіки служби засобів диспетчерського та технологічного управління Володимира Беренка, системи управління тут побудовані на базі інтелектуальних мікропроцесорних терміналів. Відтак, передача сигналів здійснюється на всіх рівнях управління.

— Вся інформація про роботу підстанції, її робочі параметри, стани первинного, вторинного і допоміжного обладнання перетворюється з аналогового формату у цифровий та відображається в диспетчерський центр по оптоволоконному кабелю в режимі реального часу. Завдяки цьому забезпечується зручність використання цієї системи, — говорить заступник начальника телемеханіки служби засобів диспетчерського та технологічного управління Володимир Беренко.

Усі ці характеристики дозволяють забезпечувати безперебійну подачу електроенергії.

— Така підстанція, як «Дніпровська», в Черкасах єдина. Приміщення тут сучасні, утеплені, обладнання нове. Енергетики кажуть – в таких умовах і працювати комфортніше, — наголошує начальник Правобережної групи служби електропідстанцій Олег Короляк.

Неабияк оцінили переваги підстанції «Дніпровська» і диспетчери. За словами начальника центрально-диспетчерської служби Василя Гребенюка, працювати за такими технологіями набагато легше та швидше.

— Підстанція із такою телемеханікою та сучасним захистом дає змогу набагато краще реагувати на автоматичні відключення та керування мережею 10 кВ. За такими підстанціями майбутнє, – підсумував він.

ПАТ «Черкасиобленерго» постійно працює над модернізацією обладнання та електромереж. Усе задля забезпечення надійного електропостачання споживачів не лише міста, а й усієї області.

джерело