ДБР завершило розслідування щодо одного з учасників злочинної організації, які у квітні 2014 року викрали і вбили журналіста Василя Сергієнка

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, завершили досудове розслідування відносно одного із учасників злочинної організації, які у квітні 2014 року у місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області викрали і вбили активіста та учасника «Самооборони Євромайдану Черкаської області» – журналіста Василя Сергієнка.

Досудовим розслідуванням встановлено, що учасник злочинної організації, у межах здійснення розслідування кримінального провадження щодо судді, надав органу дізнання завідомо неправдиві показання як свідок, що були поєднані з штучним створенням доказів захисту підозрюваного.

Таким чином, особа обвинувачується у введенні в оману суду зі штучним створенням доказів захисту  (ч. 2  ст. 384 КК України).

Наразі стороні захисту надано доступ до матеріалів досудового розслідування. Після завершення ознайомлення обвинувальний акт буде направлено до суду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Джерело