Виграти суд із підробкою, або Чому мешканці позиваються до новостворених ОСББ?

У поліції вже зареєстрували кримінальне провадження через підробку документів, що послугували доказом у суді. Йдеться про ОСББ “Героїв Дніпра, 31” та його голову Олександра Клинового. Через два місяці після позову він приніс у якості доказів квитанції з “Укрпошти”, що мають ознаки підробки.

– Це стало ключовим в ухваленні рішення на користь ОСББ у суді, – говорить адвокат Максим Підгорний, що представляє у суді позивача – власника квартири на Героїв Дніпра, 31. – Мешканець позивався до суду, адже було порушено низку його прав. Співвласника не повідомили про установчі збори, а відповідно він не брав участь в ухваленні рішення про створення об’єднання. У відзиві на позов голова цього ОСББ не надав квитанцій, які б свідчили про законний шлях повідомлення позивача про проведення установчих зборів. А вже за два місяці до справи таки приєднали у якості доказів чотири квитанції з Укрпошти. 

За його словами, усі чотири фіскальні чеки мають штрих-коди, що різняться лише однією цифрою у кінці. Як пояснюють працівники  центрального відділення “Укрпошти”, це неможливо. Адже трек-номер синхронізується за складними алгоритмами в єдиній усеукраїнській базі, що унеможливлює формування однакової послідовності квитанцій. Окрім того їх не знайти у базі даних на офіційному сайті пошти. 

– Такі дії – це як мінімум порушення двох статей кримінального кодексу. По-перше, підроблення документів (стаття 358), а по-друге, введення в оману суду (стаття 384). За нашою заявою вже зареєстроване кримінальне провадження, – додає Максим Підгорний.

Це рішення однозначно буде скасовано в апеляції. А голова ОСББ відповідатиме перед судом за підробку та введення оману суду.