Господарський суд Черкаської області зупинив дію рішення виконкому «Про односторонню відмову від договору на надання послуг з вивезення побутових відходів (великогабаритних та ремонтних) на території міста Черкаси»

Останні кілька місяців у соцмережах черкасці дискутували на тему: платити чи ні за негабарит. Майданчики обгороджували стрічками та ставили таблички з забороною складувати сміття. 

Та 11 лютого Господарський суд Черкаської області зупинив дію рішення виконкому Черкаської міської ради від 6 грудня 2021 року «Про односторонню відмову від договору на надання послуг з вивезення побутових відходів (великогабаритних та ремонтних) на території міста Черкаси», повідомляє управлінська компанія.

Що це означає для черкасців, міської влади та «Нової якості «Благоустрій» – коментує засновник компанії Андрій Бортник.

Чому суд зупинив рішення виконкому стосовно негабариту?

Це вже не перше таке рішення щодо компанії з боку міської влади. І кожного разу суд призупиняв їхню дію. Окрім того, перед останнім «так званим» розірванням договору Верховний Суд України визнав такі дії виконкому – незаконними. Акти ж, складені муніципальною інспекцією, щодо недотримання графіку вивозу негабариту, як доказ, поставили під сумнів.

–  Через це ми були переконані, що грудневе рішення міськвиконкому чекає така ж доля, як і попередні, – зазначає керівник компанії-надавача послуг. –  Тому весь цей час, поки влада намагається вести незрозумілу боротьбу з нами, ми продовжували вивозити згідно з графіком великогабаритні та ремонтні відходи з 240 майданчиків поблизу багатоквартирок та забирати негабарит від будинків приватного сектору.

Ознайомитися з повним текстом рішення можна ТУТ

Одностороннє припинення дії договору є не просто незаконним, каже Андрій Бортник.

засновник управлінської компанії “Нова якість” Андрій Бортник

– Поки ми третій рік не можемо добитися у виконкому зменшення тарифу на вивіз негабариту до 12, 20 грн з особи, закликаємо провести чесний конкурс на вивезення твердих побутових відходів та стверджуємо, що готові виконувати цю роботу за 12-13 грн, той же виконком по-тихому з нового року підвищує тариф для черкасців ще на понад 6-8 грн. Для мешканців багатоквартирок – до майже 30, 64 грн, для приватного сектору –  до 38, 39 грн з особи, –  говорить підприємець.

У компанії кажуть: можливі два варіанти розвитку подій. Перший: мешканці найближчим часом гасять свою заборгованість. Другий: її стягують у судовому порядку. 

– У нас достатньо свідомих людей, які, попри популістичні рішення та заяви влади, сплачують щомісяця. Адже вони знають, чим закінчилися аналогічні попередні випадки. Однак є люди, які не платять. Вони досі не розуміють, що нарахування за негабарит відбуваються за тим же принципом, що й за тверді побутові відходи. І наша компанія як виконавець була визначена на конкурсі. І їм доведеться заплатити за послугу рано чи пізно, – пояснює Андрій Бортник.

Якщо боржники не зроблять це добровільно, то компанія піде до суду. Нині вже виграно не один десяток подібних справ. Пакет документів зі ще кількома тисячами нині готують для передання до суду.

– Ми не маємо жодного наміру когось лякати. Це робиться для того, аби стягнути законні кошти за надану послугу та задля справедливості перед тими черкасцями, які платять, – додає Андрій Бортник. – Ті, у кого заборгованість доведеться стягувати через суд, мають бути готові до додаткових витрат. Це кілька тисяч гривень – на судовий збір та послуги адвокатів, які в разі виграшу компанії покладають на відповідача.

І поки підвищуються тарифи на вивезення твердих побутових відходів для населення, управлінська компанія вводить для мешканців додаткову послугу в межах чинного тарифу. Так, уже третій місяць «Нова якість «Благоустрій» виконує адресне вивезення ремонтного сміття від під’їзду. Ця послуга – абсолютно безкоштовна. Нею вже встигли скористатися близько 60 черкасців.