день єднання

Щоб вистояти перед лицем загрози, дати ворогу гідну відсіч, українці мають об’єднатися

Загроза повномасштабної війни, зростання статистики захворюваності на ковід та інші невтішні новини циркулюють навколо кожного українця щодня. Окрім того, наша країна зіштовхнулася нині з потужною хвилею гібридної війни. Українців намагаються зламати численними фейками та нагнітанням паніки, щоб викликати дестабілізацію ситуації в країні.

Останнім часом у західних ЗМІ з посиланням на дані розвідки неодноразово з’являлися попередження про ймовірні дати і напрямки ударів з боку РФ.

Тим часом військово-політичне керівництво України вже багаторазово заявляло, що страх нападу перебільшений. Експерти наводили конкретні аргументи щодо того те, що накопичених РФ сил недостатньо для масштабного наступу, адже зібраного вздовж українських кордонів російського угруповання замало для того, щоб захопити навіть лівобережну частину країни. За різними оцінками зараз біля українських кордонів знаходиться до 120 тисяч російських військових, тоді як для наступу на таку територію потрібно щонайменше півмільйона.

Звісно ж, найкращий аналітичний потенціал західного світу здатен оцінити реальні ризики та чинники цієї ситуації. Тож, ситуація навколо України вміло використовується колективним Заходом задля легалізації збільшення своєї присутності на східних кордонах. Іншими словами, Захід діє за принципом «ви погрожували — ми повірили». При цьому НАТО відпрацьовує власні завдання, використовуючи російську загрозу як чудовий привід збільшити та легалізувати присутність у Східній Європі — тепер уже без зайвих пояснень, чому ж відбувається розширення НАТО на cхід.

Окрім того, саме зараз США проводять проти Росії одну з наймасштабніших інформаційних спецоперацій в історії. Й одночасно, разом з іншими країнами Європи, надають Україні досить суттєву військову допомогу, постачаючи зброю, надаючи інструкторів та ін.

Зараз основна мета путінської влади — дестабілізація ситуації в Україні через кібератаки, повідомлення про численні замінування об’єктів, проведення протестних акцій і, відповідно, організація заворушень у Києві. А на тлі загрози військового вторгнення це має провокувати суспільну істерію та бити по економіці України. Завдання інформаційного симулякру — переконати, що «оригінал», тобто сам наступ, можливий.

Саме тому Президент України Володимир Зеленський 14 лютого звернувся до нації, заявивши про розуміння владою та українцями всіх викликів, які перед ними стоять. «Ми впевнені в собі, але не самовпевнені. Ми розуміємо всі ризики щоденно, ми постійно слідкуємо за ситуацією, прораховуємо різні сценарії, готуємо достойні відповіді на всі можливі агресивні дії. Ми чітко знаємо, де поруч із нашим кордоном чужа армія, її чисельність, її локації, оснащення та її плани. Нам є що протиставити, ми маємо прекрасну армію, наші хлопці і дівчата мають унікальний бойовий досвід і сучасну зброю, це вже в рази сильніша армія, аніж вісім років тому», — наголосив Зеленський.

А кожен українець має пам’ятати: той, хто сіє паніку, розповідаючи чергові жахливі історії про те, що війна буде, ворог захопить Київ, треба скуповувати харчі у магазині або тікати з України — ворог, який будь-що намагається викликати панку й зневірити українців у силі нашої держави та її здатності захиститися свою землю і своїх громадян від агресора.

Заради того, щоб вистояти перед лицем загрози, українці мають об’єднатися. Президент України заявив, що підписав указ, згідно з яким 16 лютого, яке кілька західних ЗМІ з посиланням на джерела називали імовірною датою вторгнення Росії, проголошується Днем єднання. «Цього дня ми вивісимо національні прапори, вдягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність. У нас одне-єдине європейське прагнення — ми хочемо свободи та готові її виборювати», — сказав Зеленський.

Так, нині, як ніколи, українцям необхідна єдність. Адже саме об’єднавшись, наш мужній народ здатен протистояти ворожій загрозі у будь-якій війні: реальній чи інформаційній. Українці можуть дати, як це не раз було в історії, ворогові гідну відсіч, якщо кожен з нас буде мислити критично та довіряти лише перевіреним офіційним джерелам інформації. Не варто сліпо вірити дописам «блогерів» у Facebook, які можуть бути ботами ворожої пропаганди, або псевдоекспертам, купленим ворогами.

А ще необхідно пам’ятати, що не варто спрощувати роботу російським пропагандистам. Вони розраховують на те, що люди під впливом паніки будуть її поширювати — в реальному житті та онлайн. Іноді краще промовчати, ніж сказати чи написати щось необдумано. Особливо, якщо врахувати, що за фейкові повідомлення та антидержавні заклики можна потрапити під дію статей 109 та 110 ККУ та отримати абсолютно реальні терміни ув’язнення, аж до 8-15 років. І згідно зі статтею 295 «Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку» публічні заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель чи споруд, що загрожують громадському порядку, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання з метою розповсюдження матеріалів такого змісту караються від суттєвого штрафу аж до обмеження волі на строк до трьох років. Варто задуматись.

Наша сила — не лише в потужній армії, а й у нашій єдності та стійкості! Зараз, як ніколи, не можна втрачати пильності.

Тож, зберігаймо спокій і поміркованість та віримо в перемогу!