Допомога союзників: Над Україною в повітрі “висять” американські стратегічні літаки та безпілотники

Зараз в повітрі над Україною та поблизу кордонів присутні принаймні два військових літаки ВПС США. Це стратегічний безпілотник Northrop Grumman RQ-4A Global Hawk над сухопутною територією України та літак-розвідник Boeing RC-135V Rivet Joint біля берегів окупованого Криму над Чорним морем.

Ця інформація стала відома завдяки спостереженням за інтернет-ресурсом Flightradar24.

Літаки здійснюють розвідку ситуації в ОРДЛО та поблизу кордонів України в Росії та Білорусії, та в Криму. Подібна ситуація повторюється вже не перший день. Літаки стратегічної авіації США здатні сканувати територію ворога на сотні кілометрів вглиб, не порушуючі кордонів, а в разі потреби, можуть бути авіанавідниками – підсвічувати цілі та наводити на них ракети та ударну авіацію.

Крім того, Global Hawk може нести крім розвідувального обладнання ударне – ракети. Наразі, офіційно не повідомляється його функція. На борту Boeing RC-135V може перебувати до 40 осіб екіпажу, що здійснює комплексний контроль над діями ворога та розвідку. Ці літаки знаходяться в повітрі протягом тривалого часу. Крім того, поблизу кордонів України вночі знаходився Boeing KC-135 Stratotanker – літак-бензозаправник, що здійснює заправку у повітрі бойових літаків ВПС.

Відмітимо, що зазвичай літаки подібного класу не відображаються на публічних флай-радарах.та не вмикають так звані транспондери, що знаходяться на їх борту та слугують для визначення літака на цивільних та військових радарах. Однак, ВПС США свідомо та показово дають зрозуміти Росії, що Україна не одинока в боротьбі з окупантом.

Валерій Воротник, Антена