Політичний туризм: як організовують акції протесту

«Ганьба скандальній забудові», – вигукують кілька десятків пенсіонерів, що мітингують біля міської ради. Таким чином вони протестують проти новобудов, до яких не підведені комунікації. Грішать на місцеву будівельну компанію «Набережний квартал». Однак, мітингарі не купують у Черкасах квартиру та й взагалі погано орієнтуються у місті. Більшість присутніх не можуть назвати ні адресу забудови ні найменування компанії, яка її здійснює.

Напередодні біля Золотоноші зупинили три автобуси, які везли пасажирів до Черкас. Ймовірно, людей проплатили для замовного мітингу. Попри підозрілу та несанкціоновану акцію представники влади таки вийшли до громади та конструктиву не почули.

Знайти організатора протесту представникам міської влади не вдалося, тож посадовці повернулись на робочі місця, а пенсіонери продовжили роботу на мітингу. А неподалік міської ради наші кореспонденти ідентифікували автобус, який і привіз киян до Черкас.

Ми спробували відшукати в інтернеті інформацію про компанію-забудовника, проти якої було організовано пікет і натрапили на справді цікаві деталі. В інших містах України насправді також існують будівельні об’єкти, брендовані торгівельною маркою «Набережний квартал». А в кількох інших містах вже розгорілися скандали, пов’язані з продажем житла та будівництвом. Ми з’ясували, що принаймні поки що Черкас це жодним чином не обходить, а новобудова на «Митниці», житло в якій продається під назвою «Набережний квартал» насправді не порушує норм чинного законодавства України. На думку фахівців є лише кілька суттєвих порушень будівельних норм, але назвати їх «пірамідою» неможливо аж ніяким чином. Тому ми вирішили спробувати розібратися в тому, хто і навіщо здіймає гвалт навколо будівництва у Черкасах.

Дівчина, яку ми індентифікували як одного з організаторів акції показала цілий стос документів, які вселяють певні підози щодо чесності компанії. Але стосуються вони не Черкас а інших міст.

Власне протестувальники навіть не приховують того, що приїхали з Києва. Всі, крім дівчини навіть не знали причин свого перебування в Черкасах і не розуміли що поганого скоїв «Набережний квартал». Насправді невідомі просто найняли певну кількість столичних пенсіонерів з одного не дуже багатого житлового масиву, привезли їх у Черкаси та дали в руки плакати.
Ми насправді також спробували трохи повпливати на яскравість картинки і жартома повідомили організаторам що будівельна мафія в Черкасах знаходиться за іншою адресою і показали на будівлю ОДА. Це зайвий раз доводить, що а ні учасники і навіть організатори зовсім не розуміються на сутності акції. Постоявши кілька десятків хвилин біля обласної державної адміністрації, вони все ж повернулися до будинку міської ради. Хтось невідомий, наполегливо керував ними і змушував пікетувати саме черкаську міську раду. Самі ж черкащани проходячи повз пікет неодноразово виказували свою непідтримку. Оскільки у містян вистачає власних проблем. За кілька хвилин до обідньої перерви, так звані організатори акції повели туристів до місця збору автобусів. Наші журналісти незмінно слідували за ними і  відзняли як довга колона київських пенсіонерів змушена була блукати вулицями черкаського середмістя, таким чином по замислу організаторів плутати сліди, швидше всього їм дуже не хотілося, щоб наші журналісти таки відзняли організований характер акції. Після півгодинного блукання їх таки підвели до автобусів, припаркованих біля будинку колишньої тютюнової фабрики, розсадили по двох автобусах і поїхали в бік Києва. Під час руху колони пенсіонерів трапилися непередбачені людські втрати. Парі літніх людей стало погано і вони відстали від інших. Але організатори відправили автобуси до столиці і без них. Журналісти Антени таки заспокоїли пенсіонерів і провели до міжміської автобусної станції, щоб політичні туристи таки змогли дістатися до дому.

Так що ж відбулося насправді? Ми висуваємо кілька версій. Перша і основна – хвиля тиску і шантажу, який в дев’яності називали рекетом бізнесу докотилася і до Черкас. Невідома нам організація, ховаючись за боротьбу з будівельною корупцією намагається тиснути на забудовників, вимагаючи з них гроші. Бо є доведеним фактом, що політичні туристи, що брали участь в акції в Черкасах зовсім не схожі на постраждалих покупців елітних квартир. Вони неспроможні видати себе за інших і не приховують мету свого політичного заробітчанства. Ще можна висунути версію про конкурентну боротьбу між забудовниками, але вона виглядає менш реально. І наостанок менш вірогідна версія – група чесних людей таки намагається захистити черкащан від ймовірної будівельної піраміди. Але при цьому вони витрачають шалені кошти на оплату праці не менше ніж сотні політичних туристів та оплату трьох комфортабельних автобусів. Насправді витративши на організацію акції в Черкасах суму, що дорівнює вартості двокімнатної квартири. Аукціон небаченої щедрості…

мітинг1 мітинг2 мітинг3 мітинг4 мітинг5 мітинг6 мітинг7 мітинг8