СБУ викрила масштабні схеми ухилення від військової служби, організовані на Черкащині

Зловмисники пропонували військовозобов’язаним за хабарі «вирішити» питання щодо уникнення мобілізації. Вартість «послуг» становила від 3 до 6 тис. доларів США.

Ділки надавали підробні документи, щоб «ухилянти» мали можливість виїжджати за кордон.

Співробітники СБУ затримали хабарників «на гарячому», під час отримання чергових траншів та передачі фіктивних довідок своїм «клієнтам».

За матеріалами слідства, один із організаторів – ексголова Смілянської районної ради. За гроші він «гарантував» місцевим чоловікам безперешкодний перетин державного кордону України. Зокрема, використовуючи свої зв’язки серед лікарів медичних установ, він «продавав» фейкові довідки про інвалідність.

Іншим фігурантом виявився лікар, що входить до складу військово-лікарської комісії одного із територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки регіону. Спільно з іншими посадовцями ВЛК він «допомагав» громадянам призовного віку отримати заключення про непридатність до військової служби за фіктивним діагнозом.
За наявними даними, щотижня їм вдавалося «посприяти» в ухиленні від мобілізації понад 20-м особам.

Наразі організаторам злочинних схем повідомлено про підозри за ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом), ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочинів і притягнення винних до відповідальності.

Зловмисникам загрожує до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.