Зловмисник коригував повітряні удари агресора по військовій та критичній інфраструктурі на Черкащині.

Контррозвідка СБУ затримала російського агента у травні цього року «на гарячому» під час фотографування ним зовнішнього «периметру» місцевого підприємства Укроборонпрому.

Дивіться також: СБУ ЗАТРИМАЛА У ЧЕРКАСАХ РОСІЙСЬКОГО АГЕНТА ПІД ЧАС КОРИГУВАННЯ НИМ ВОРОЖОГО УДАРУ ПО МІСТУ

За матеріалами української спецслужби, суд призначив зловмиснику найвищу міру покарання – довічне позбавлення волі. Встановлено, що фото- та відеозображення заводу та геолокація його об’єктів потрібні були окупантам для підготовки прицільного удару по українському підприємству.

Ворожим агентом, який готував повітряну атаку рф, виявився мешканець Херсонщини. Під час окупації регіону він перейшов на бік агресора і добровільно вступив до «ліберально-демократичної партії росії», яку до недавнього часу очолював володимир жириновський і яка облаштувала свій «осередок» у Херсоні.

Перебуваючи в лавах цієї «партії», зрадник закликав місцевих жителів підтримати окупантів та приходив на російські блокпости, де пропонував свою допомогу у війні проти України. Таким чином, він потрапив у поле зору воєнної розвідки рф, яка згодом його завербувала і поставила йому завдання виїхати до Черкащини для збору розвідданих.

Для маскування злочинної діяльності зловмисник вирушив до центрального регіону України під виглядом переселенця. На Черкащині він об’їжджав місцевість та намагався визначити ключові транспортні розв’язки, а також координати адмінбудівель та підприємств оборонно-промислового комплексу України. Для комунікації з окупантами їхній поплічник використовував анонімний чат у месенджері.

Під час затримання у фігуранта вилучено мобільний телефон, який він використовував для листування з представником російського гру.

На підставі зібраних доказів, суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Служба безпеки наголошує на невідворотності покарання за злочини проти нашої держави.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Від editor