Черкаські рятувальники вчилися гасити пожежу на енергетичному об᾽єкті

16 листопада Черкаський міськрайонний відділ Управління ДСНС та Черкаські магістральні електромережі, на підстанції «Черкаська», провели спільні тактико-спеціальні навчання, метою яких стало відпрацювання дій на випадок пожеж на енергетичних об’єктах.

За тактичним задумом, пожежа маслоприймача розпочалася внаслідок недотримання правил пожежної безпеки під час проведення тимчасових зварювальних робіт. Вогонь по промасленому гравію швидко поширився до поверхні маслоприймача та маслопроводу.

В ході навчань, крім дій підрозділів ДСНС з ліквідації пожежі та захисту технологічного обладнання, яке знаходиться під електричною напругою були відпрацьовані дії адміністрації з проведення евакуації обслуговуючого персоналу із небезпечної зони.

Невідкладно до місця умовної пожежі прибули сили та засоби Державного пожежно-рятувального загону №2. Вогнеборці, у захисних тепловідбивних костюмах оперативно приступили до гасіння трансформаторного мастила за допомогою повітряно-механічної піни, а також подали стволи на захисту сусідніх ємкостей від загоряння.

До проведення навчань було залучено 30 рятувальників 2-го Державного пожежно-рятувального загону та 5 одиниць спецтехніки.

Підбиваючи підсумки навчань, начальник 2-го Державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Черкаській області Олександр Сіпко зазначив, що проведення таких навчань має важливе значення в системі підготовки та тренування підрозділів: «Проведення таких навчань дозволило керівному складу пожежно-рятувальних підрозділів практично відпрацювати кілька спеціальних тактичних схем із використанням тепловідбивних костюмів та застосуванням повітряно-механічної піни. Рятувальники краще вивчили об’єкт, а також розташування на його території транспортних під’їздів та наявних вододжерел. Важливе значення в ході навчань мала співпраця із адміністрацією об’єкту, місцевою добровільною пожежною командою», – підкреслив Олександр Васильович.

Наприкінці вересня тактичні навчання рятувальників відбулися на території “Азоту”.