Черкаські рятувальники вчилися гасити пожежу на енергетичному об᾽єкті

16 листопада Черкаський міськрайонний відділ Управління ДСНС та Черкаські магістральні електромережі, на підстанції «Черкаська», провели спільні тактико-спеціальні навчання, метою яких стало відпрацювання дій на випадок пожеж на енергетичних об’єктах.

За тактичним задумом, пожежа маслоприймача розпочалася внаслідок недотримання правил пожежної безпеки під час проведення тимчасових зварювальних робіт. Вогонь по промасленому гравію швидко поширився до поверхні маслоприймача та маслопроводу.

В ході навчань, крім дій підрозділів ДСНС з ліквідації пожежі та захисту технологічного обладнання, яке знаходиться під електричною напругою були відпрацьовані дії адміністрації з проведення евакуації обслуговуючого персоналу із небезпечної зони.

Невідкладно до місця умовної пожежі прибули сили та засоби Державного пожежно-рятувального загону №2. Вогнеборці, у захисних тепловідбивних костюмах оперативно приступили до гасіння трансформаторного мастила за допомогою повітряно-механічної піни, а також подали стволи на захисту сусідніх ємкостей від загоряння.

До проведення навчань було залучено 30 рятувальників 2-го Державного пожежно-рятувального загону та 5 одиниць спецтехніки.

Підбиваючи підсумки навчань, начальник 2-го Державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Черкаській області Олександр Сіпко зазначив, що проведення таких навчань має важливе значення в системі підготовки та тренування підрозділів: «Проведення таких навчань дозволило керівному складу пожежно-рятувальних підрозділів практично відпрацювати кілька спеціальних тактичних схем із використанням тепловідбивних костюмів та застосуванням повітряно-механічної піни. Рятувальники краще вивчили об’єкт, а також розташування на його території транспортних під’їздів та наявних вододжерел. Важливе значення в ході навчань мала співпраця із адміністрацією об’єкту, місцевою добровільною пожежною командою», – підкреслив Олександр Васильович.

Наприкінці вересня тактичні навчання рятувальників відбулися на території "Азоту". 

В одному з черкаських будинків ліфти оформили у незвичному стилі

У одному з черкаських ОСББ ліфти оформили у не зовсім звичній манері. Відтепер стіни прикрашають малюнки української тематики. Оновлено дизайн ліфтів за ініціативи голови правління ОСББ "Смілянська 75" Володимира Понури. За словами пана Володимира, йому набридла одноманітність під’їздів багатоквартирних будинків міста, тому після капремонту ліфтів, було вирішено оздобити і внутрішню частину кабін. Також він додав, що мешканцям будинку сподобалось оновлення, проте не всіх – хтось намагався зіпсувати малюнок, обливши його зеленкою.

У Черкасах інтерактивну карту розвитку міста розроблять на три роки вперед.

У Черкасах закликають байкотувати Настю Каменських і Потапа

Скоро Насті Каменських і Потапу може таки й доведеться заробляти гроші на вулиці. Адже у багатьох українських містах патріотично налаштовані активісти байкотують їхні концерти через виступи артистів у Росії. Так у Хмельницькому, Тернополі, Луцьку, Львові, Івано-Франківську та Вінниці концерти було скасовано, у Києві сталися сутички. У Черкасах також закликають байкотувати зірковий дует. З відповідним зверненням на сесії міськради виступив депутат Максим Шило.

Інтерактивну карту розвитку Черкас розроблять на три роки вперед

За відповідне рішення проголосували більшість депутатів на сесії міськради. З ініціативою створення карти міста, де буде розміщено об᾽єкти програми розвитку з термінами виконання до колег звернулася депутатка Олена Шевченко.

Лише через рік у депутатському кріслі вона дізналася, що не є новатором. Адже інтерактивна карта Черкас вже наявна у вільному доступі на сайті Черкаської міськради у розділі «Розвиток міста». На мапі можна побачити всі об᾽єкти, що входять до програми соціально-економічного розвитку на 2016 рік, терміни їх виконання та поточний результат. До речі, Черкаси перші в Україні запровадили таку новацію.

Міська влада Черкас надала житло прикордонникам

Міська влада надала житло прикордонникам на звернення начальника навчального центру «Оршанець» Дмитра Коцеруби. Так депутати Черкаської міськради проголосували за передачу прикордонникам новобудови у Південно-Західному районі за адресою вул. Якубовського, 17. Востаннє житло для прикордонників виділялося у 2002 році.

Будівлю ОДА пікетують пенсіонери

Декілька десятків пенсіонерів зібралось під будівлею ОДА, вимагаючи повернення своїх вкладів. Люди інвестували свої гроші у так звані кредитні союзи, які обіцяли великий відсоток під вклади, проте з часом ці структури ліквідовувались і гроші вкладникам, звичайно, ніхто не повернув. Вже дев’ять років ошукані вкладники шукають правди.

За словами учасників акції, кредитні союзи, фактично, не давали ніяких гарантій під вклади, тому гроші були незахищені. Таке сумнівне інвестування грошей люди мотивували тим, що у них низькі пенсії та складне життя. Але досвід різноманітних фінансових пірамід та подіюних афер з грошима мав навчити людей більш розсудливо розпоряджатись власними заощадженнями. Тому не виключено, що наступними хто буде вимагати повернення своїх коштів, стануть гравці казино та інших азартних закладів.

Нагадуємо, що черкаські комуністи цитували Леніна та закликали до соціалізму.

Донеччанка привезла до Черкас унікальні вишивки

Людмила Огнєва представила авторську виставку «Культурний простір Донеччини». До неї увійшли сотні вишитих полотен із орнаментами, що символізують імена видатних українців різних епох: князів, шістдесятників, атовців. Низка робіт присвячена Чорнобильській трагедії, подіям Революції Гідності та релігійній тематиці.

Паралельно в обласному Художньому музеї триває виставка українських та білоруських художників.