Українського дисидента згадали у Черкасах

У музеї «Кобзаря» відбулася зустріч із сучасниками політв'язня радянського режиму Євгена Сверстюка. Черкащанам показали особисті речі, рукописи, книги, світлини з родинного архіву письменника.

Сверстюк був одним з ініціаторів референдуму 1 грудня 1991 року про незалежність України, а також одним з ініціаторів і лідерів відродження Української Автокефальної Православної Церкви.

За радянських часів Сверстюк відбув 7 років ув᾽язнення і 5 років заслання. Духовний наставник дисидента отець Валерій Копійка називає його   праведником, людиною, яка не йшла на компроміси, була абсолютно спокійною і свідомою, іронічною та глибоковкоріненою в українську культуру.

Відкриття пам’ятника загиблому кіборгу

2 грудня 2015 року виповнилася річниця з дня загибелі Черкаського Кіборга Андрія Терещенка. 22 серпня 2014 року він пішов добровольцем захищати рідну Україну у складі 95-ї аеромобільної бригади ( нині 90-й батальйон ). 2 грудня 2014 року Андрій загинув під час обстрілу Донецького аеропорту. В роковину смерті було відкрито пам'ятник молодому герою України. Андрійові було лише 23 роки.
Андрій Терещенко нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня та орденом "За заслуги перед Черкащиною".
Герої не вмирають! Слава Україні!