У Черкасах вшанували пам᾽ять загиблих працівників ЗМІ

Черкаські журналісти вшанували пам᾽ять колег, які поклали своє життя на вівтар Свободи Слова в Україні і світі.

16 вересня 16 років тому зник відомий український журналіст Георгій Гонгадзе. Всього за 25 років незалежності в Україні загинуло 67 журналістів.

Президент України нагородив депутатів черкаської облради

Народні обранці отримали почесні медалі «25 років незалежності України». Список нагороджених відкрив депутат від ВО «Батьківщина» Роман Буданцев.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагородили також депутата облради, учасника АТО Сергія Кулікова та депутата Анатолія Підгорного.

Як черкащани оцінюють роботу міських комунальних служб?

Нещодавно міський голова висловлював своє невдоволення роботою комунальних служб, зокрема КП «Служба чистоти». Дізнаємося, як черкащани оцінюють роботу міських комунальників.

Громадські слухання чи імітація?

У Черкасах громада, міська влада та інвестори обговорили будівництво сміттєпереробного заводу. Згідно з проектом його мають звести неподалік житлових кварталів міста, а саме на третій лінії «Черкаського хімволокна». Проект відразу викликав занепокоєння як у пересічних черкащан, так і у спеціалістів у галузі екології. Зокрема щодо ризиків викиду шкідливих речовин та, як наслідок, погіршення атмосферного фону у межах міста. Однак зацікавлені інвестори заперечують загрозу, яку може завдати підприємство і навпаки, акцентують на його перевагах.

Один з основних інвесторів готовий вкласти у будівництво сміттєпереробного заводу 70 млн. доларів. Мовляв, підприємство буде щодня переробляти 500 тонн твердих відходів за чистою технологією, що не загрожує навколишньому середовищу.

Натомість черкаські депутати глибоко дослідивши питання заявляють – сміттєпереробний завод поблизу Черкас – це вибухівка уповільненої дії. За словами народного обранця Павла Карася подібні технології не використовуються ніде у Європі, а черкащани мають справу з аферистами.

Опитування учасників громадських слухань показує неоднозначне ставлення до проекту. Черкащани хочуть мати сучасне підприємство та нові робочі місця, але побоюються екологічних ризиків.

За інформацією, наданою джерелом нашому телеканалу, учасників громадських слухань привезли кількома автобусами на засідання з інших районів, всі вони показували довідки про працевлаштування у місті Черкаси. Згідно із законодавством, участь у громадських слуханнях можуть брати особи, що не проживають, але працюють у відповідному місті. Дехто із привезених навіть не міг пояснити, чому він тут знаходиться і що збирається обговорювати.

Таким чином організатори скористалися технологією фальшування. Крім того вони ще й відверто порушили закон, роздавши присутнім анкети з вимогою надати персональні дані, збирання, зберігання та обробка яких заборонена без згоди громадян. Такі шахрайські махінації організаторів  заслуговують на увагу поліції та прокуратури.

На щастя, черкащани і ті, хто приїхав з метою отримати вигоду, не дозволили зробити з них дурнів та проголосували проти будівництва сміттєпереробного заводу. Не зважаючи на це компанія «Еко-Баік» збирається продовжувати втілювати в життя свій інвестиційний проект. Натомість директор міського департаменту житлово-комунального комплексу Олександр Яценко запевнив, що без легітимних громадських слухань ніякого заводу не буде.

Депутати ВР України ініціювали законопроект, що перешкоджає вільному продажу землі

Депутати Верховної Ради від фракції «Батьківщина» зареєстрували законопроект №5123 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо захисту національних інтересів України, продовольчої безпеки держави та прав землевласників». Законопроект зосереджений на захисті земель України від «дерибану» і тотальної приватизації. З 1 січня 2017 року закінчується строк мораторію на продаж землі. Не продовження мораторію, введе в Україні ринок землі. Таким чином дрібні землевласники залишаться без будь-якого захисту. За рахунок цього власники великих капіталів зможуть безперешкодно скуповувати землі сільськогосподарського призначення, що, фактично, заведе селян в рабство.