Черкаська обласна організація Всеукраїнської спілки автомобілістів через суд повернула собі незаконно передану міськрадою приватній компанії землю під стоянкою на Сумгаїтській

Громадські організації проти рейдерства. Саме так можна визначити сутність подій, які нині відбуваються навколо автостоянки, розташованої по вул. Сумгаїтській у Черкасах.

Багато років тому Черкаська обласна організація Всеукраїнської спілки автомобілістів побудувала автостоянку, яка стала частиною інфраструктури навколишнього мікрорайону. Однак за певний час комерційна структура, за якою майорять певні представники міської влади, вирішила цю територію просто рейдернути. Невідомо, чи входило в плани майбутніх власників продовжувати займатися паркувальним бізнесом, чи планували звести на ділянці багатоповерхівку, але, використовуючи свої політичні зв’язки, новий орендар – приватне підприємство «Ваше весілля» – оформило на себе документи на землю і, відповідно, просто вкрало майно громадської спілки.

У 2014 році Черкаська міська рада прийняла відповідне рішення про продаж права оренди землі і провела земельні торги. Зрозуміла річ, що громадське об’єднання не мало жодних шансів виграти їх у комерційної структури. Таким чином, приватне підприємство стало орендарем земельної ділянки. Але найбільш дивним є те, що міськрада передала в оренду не вільну земельну ділянку, а ділянку з майном, що суперечить законодавству України. Таким чином, уся роками відбудована коштом громадської організації інфраструктура стоянки, побудовані на ній будівлі, електромережа волею чиновників попросту була відібрана і віддана приватній компанії.

Марно керівники Спілки автомобілістів намагалися відшукати правду в стінах міської ради. Врешті вони подали до суду, і 29 березня Київський господарський апеляційний суд прийняв рішення, за яким визнав цілу низку рішень міськради незаконними і скасував їх. Відповідно, скасовані і результати земельних торгів.

Рішення суду фактично повернуло Спілці автомобілістів право користування автопарковкою, яку вже кілька років використовувало з комерційною метою ПП «Наше весілля», не сплачуючи ані за електроенергію, ані за користування іншим чужим майном. До того ж, на спірній території було встановлено незаконний МАФ і приєднаний до електромереж стоянки.

Борги за електрику, незаконна споруда – саме такий спадок чекає громадську організацію після кількох років важкої боротьби з комунальним рейдерством.

Днями керівник обласної організації спілки автомобілістів спробував дістатися власного майна, розташованого на ділянці, але його туди просто не допустили, отже, він звернувся по допомогу до поліції.

І лише завдяки втручанню поліції законний власник отримав доступ до свого майна. Але ця справа залишає відкритими безліч питань. Суд визнав незаконними і скасував цілу низку рішень Черкаської міської ради, в результаті яких був проведений земельний аукціон і земля передана в оренду іншій організації. Таким чином, суд довів незаконність дій чиновників. Громадська організація звернулася з відповідними заявами до правоохоронних органів, адже серед дій можновладців та орендарів проглядають ознаки цілої низки кримінальних правопорушень. Але чи будуть зроблені висновки і чи понесе хтось у Черкаському міськвиконкомі хоча б дисциплінарне покарання?