Черкаські аудитори провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм у молодіжній сфері Департаментом освіти 

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм щодо реалізації державної політики у молодіжній сфері Департаментом освіти та гуманітарної політки Черкаської міської ради за період з 01.01.2013 по 31.03.2018.

За 2013-2018 роки Департаментом освіти у межах виконання Програм підтримки сімей та молоді м. Черкаси отримано та використано кошти міського бюджету на загальну суму 10,3 млн грн.

За результатами аудиту встановлено, що, незважаючи на спрямування отриманих коштів на виконання завдань і заходів міських програм підтримки сімей та молоді, мету програм не було досягнуто.

Аудиторами встановлено низку факторів, які негативно вплинули на ефективне використання отриманих коштів.

Протягом 2013-2015 років Департамент освіти витрачав кошти місцевого бюджету без визначення проблеми, на розв’язання якої вона була спрямована, що призвело до неефективного витрачання бюджетних коштів на суму 197,7 тис. грн.

Крім того, у 2016 році не було заплановано заходів, які спрямовані на роз’яснення проблем зайнятості молоді, забезпечення житлом, підтримку талановитої та обдарованої молоді.

За рахунок коштів, спрямованих на реалізацію державної політики в молодіжній сфері, здійснювалися видатки на утримання, зміцнення та модернізацію установ позашкільної освіти та закладу культури на суму 8,7 млн грн. Тоді як, лише 28% осіб, що відвідували зазначені установи, підпадають під визначення молодь.

Також установлено, що лише 38% респондентів віком від 14 до 35 років знають про наявність місцевої програми щодо підтримки сім’ї та молоді і тільки 16% брали участь, що свідчить про низьку поінформованість молодіжної категорії.

Через недотримання Департаментом освіти встановлених норм на закупівлю подарунків та сувенірів, неефективно витрачено 213,5 тис грн, що додатково дало б змогу забезпечити подарунками протягом 2013-2017 років 5920 осіб.

Проведене аудиторське дослідження засвідчило, що функції контролю за ефективністю та законністю використаних бюджетних коштів, які спрямовувалися на виконання заходів програм, мали скоріше формальний характер, про що свідчить низька якість результативних показників у звітах про виконання паспорта бюджетної програми.

За результатами дослідження державні аудитори надали рекомендації та пропозиції, реалізація яких сприятиме забезпеченню дотримання вимог бюджетного законодавства, уникненню необґрунтованих витрат на створення сприятливих умов для життєвого самовизначення і самореалізації сімей та молоді, спрямованих на формування самодостатньої сім’ї та її здатності до усвідомленого народження і виховання дітей, сприяння соціальному становленню та розвитку молоді міста Черкаси.

 

Прес-служба Управління Північного офісу 
Держаудитслужби в Черкаській області