Welcome to Nevada: життя посеред високої пустелі

Програма Open World для українських журналістів включала не лише вузькоспеціалізовані заходи, а й ознайомлення з місцевим ландшафтом та культурою. Тому організатори передбачили відвідини найцікавіших місць східної частини Невади, округу Елко.

Велика частина штату Невада розташована в районі міжгірських плато, а саме в межах Великого басейну, найбільшого безстічного регіону США. Одна із перлин високої пустелі – Ruby Lake Refuge – Національний заповідник, розташований в південно-західному окрузі Елко на заході Сполучених Штатів на висоті 1800 м над рівнем моря. Там живуть десятки видів диких тварин і птахів. Територія охороняється та досліджується науковцями.

Поряд розташовані справжні індіанські резервації, а в пустелі досі збереглися тисячолітні помешкання корінних жителів Північної Америки, чиї нащадки заселили територію сучасних США.

Попри небагату флору, Невада має значні поклади корисних копалин та мінералів, а основне – золота. Це провідна і найбільш прибуткова галузь штату. Зокрема, золотовидобувний гігант Newmont Mining має довжину шахт 80 км і протягом року продукує 165 тонн цінного металу.

Загалом, невадійський ландшафт і клімат кардинально відрізняється від українського. Але місцеве населення навчилося ефективно використовувати неродючі землі для скотарства або гірничовидобувної промисловості.

Дивіться також: #OpenWorld: Washington D.C. в об᾽єктивах черкаських журналістів.