Черкаські екологи кришують браконьєрів?

7 лютого 2019 року в ГО «Екологічна безпека та охорона» надійшла інформація, що в «Липівському» заказнику вестимуть вилов риби сітками та «драчами». Цей засіб вилову риби передбачає смикання великими гачками в місці стояння риби. Такий засіб лову травмує велику кількість неспійманої риби.

По отриманню інформації ми звернулись в черкаський рибоохоронний патруль.

Керівник Віктор Іванько для перевірки достовірності інформації надав двох інспекторів з автомобілем. Доїхавши до роз’їзду «Панське», ми почали спостереження безпосередньо оптичним приладом за заказником «Липівський». На ямі на час спостереження перебував глісер (плоскодонне швидкохідне судно, яке внаслідок швидкого руху ковзає по поверхні води. – Ред.), 5 чоловік поряд і два осторонь. Про ситуацію повідомили керівника рибоохоронного патруля і попросили надати глісер для перевірки можливості незаконного вилову в заказнику. Дозвіл отримали.

Виїздили на патрулювання з невеликою затримкою, тому що в цей час в районі пляжу «Робінзон» проходили спільні навчання правоохоронних органів і ДСНС по рятуванню людей на воді.

За 15 хвилин під’їхали до глісера з написом «Патруль». Біля нього знаходилось п’ять чоловік. На наш запит:  «З якою метою перебуваєте?» отримали відповідь:  «Виконуємо природоохоронні заходи», що вони є державними інспекторами з охорони навколишнього середовища. Підтвердження свого статусу не надали. Ми показали посвідчення ГО «ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ТА ОХОРОНА» і посвідчення рибоохоронного патруля.

При поверхневому огляді в глісері було видно три льодобура. Відразу виникло запитання, чи є в транспорті засоби лову чи риба. Отримали категоричну відповідь: «НІ». Далі ми попрохали показати вміст глісера. Знов категоричне :«Ні. Обшукувати не дамо». Такі категоричні відповіді викликали підозру, тому що коли немає що приховувати, то немає сенсу відмовлятися показати вміст багажника.

Далі по процедурі була викликана патрульна поліція ,а потім і слідчі із Золотоніського відділу поліції.

За час очікування слідчих відділу поліції інспектор з охорони навколишнього середовища складав протокол на безгосп (риба, котра знайдена без господаря).

Посвідчення інспектора з охорони навколишнього середовища було лиш в одного з п’яти осіб із глісера.

Після прибуття слідчі запропонували показати вміст глісера. З багажника було вийнято 44 судаки (що явно в заказнику потягнуло на кримінал, вартість відшкодування приблизно 42 000 гривень), вудки та «телевізори». Слідчі все описали, склали відповідні документи. Інцидент нібито вичерпано.

У той час, коли слідчі складали протокол, інша група на виході з заказника «Липівський» у складі інспекторів черкаського рибоохоронного патруля та представника «ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ОХОРОНИ» затримали ще 2 браконьєрів із санчатами. Дивно було те, що бракоші в свій захист сказали :«Люди з глісера їм повідомили, що по тій стороні йдуть навчання і сюди ніхто не сунеться».

Згідно з Конституцією ст.13 Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами власності українського народу.

Розкрадають не в когось ,розкрадають не в держави. А розкрадають те, що по праву належить всім нам. І коли ми всі разом того не збережемо, то нам його ніхто не збереже. Долучайтесь, разом усе вийде.

Дивіться також: Черкаськими правоохоронцями на Дніпрі затримано зухвалих браконьєрів

 

Від editor