Національне антикорупційне бюро розслідує оборудки фірм Згіблова-Бродського та несплату податків на суму 84,7 млн грн

В оборудках із продажу річкового піску «засвітилися» фірми, пов’язані із черкаським депутатом-«вільним демократом» Олександром Згібловим та його політичним та бізнесовим куратором, політиком Михайлом Бродським.

Про це свідчать матеріали з судових ухвал Вищого антикорупційного суду від 13 та 14 січня 2020 року, пише “Про головне”.

Улітку 2019 року ПАТ «Темп» та ТОВ «Мареллі» реалізували 2 589 200 тонн річкового піску за заниженими у декілька разів цінами (10,57грн/т) у порівнянні з ринковими (104 грн/т). Ці фірма входять до ТОВ «Група ВЕНЕТО», керівником якої є депутат Черкаської міськради від Партії вільних демократів Олександр Згіблов.

В оборудці було задіяно ТОВ «Центр Білінгових систем». Цю фірму пов’язують зі Світланою та Юрієм Бродськими (дружиною і сином Михайла Бродського).

Майже вдесятеро знизивши вартість річкового піску, ТОВ «Мареллі» не сплатили понад 36 млн податку на прибуток і понад 48 млн грн податку на додану вартість. Таким чином, за приблизними підрахунками, фірми Згіблова-Бродського «кинули» державу на 84,7 млн грн.

Справа нині розслідується Національним антикорупційним бюро, пише “Про головне”. Кримінальне провадження здійснюється за ознаками правопорушення за статтею «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Максимальне покарання за це – позбавлення волі на строк до 4 років з позбавлення права обіймати певні посади.