Держекоінспекцією виявлено порушення ПраТ «Юрія» дотримання вимог природоохоронного законодавства. Готується адміністративний позов

Державною екологічною інспекцією Центрального округу з 20 по 24 січня 2020 року було проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ПрАТ «Юрія».

За наслідками перевірки виявлено, що ПрАТ «Юрія» здійснює забір води із свердловин понад 300 кубічних метрів на добу та користування ділянкою надр (підземних вод) здійснює без наявності спеціального дозволу, що є порушенням вимог частини першої ст. 19 та ст. 23 Кодексу України про надра.

Розраховано збитки за забір води із свердловин без спеціального дозволу на користування надрами (підземні води) на загальну суму 824,946 тис. грн.

Зафіксовано також інші численні порушення вимог природоохоронного законодавства:

– не виконуються в повному обсязі вимоги, передбачені дозволом на викиди забруднюючих речовин;

– порушуються правила експлуатації споруд, устаткування для очищення газопилового потоку від забруднюючих речовин;

 – порушуються вимоги «Правил приймання стічних вод у систему каналізації населеного пункту»;

 – не здійснюється контроль за станом місць чи об’єктів розміщення власних відходів.

 – допускається зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об’єктах.

За результатом перевірки до адміністративної відповідальності притягнуто чотирьох відповідальних посадових осіб за ст.ст. 47, 79 ч. 2, 82, 82-4 КУпАП у вигляді штрафів та надано припис на усунення виявлених порушень.

Наразі Інспекцію готується позов до адміністративного суду щодо вжиття до ПрАТ «Юрія» заходів реагування з метою обмеження діяльності.

Також вирішується питання щодо направлення відповідних матеріалів до правоохоронних органів для розгляду та вжиття заходів реагування.

Джерело