До 4 травня кілька відділень третьої міської лікарні (зокрема, неврологічне, друге терапевтичне та кардіологічне) закриті для приймання хворих

У всіх відділеннях 3-ої міської лікарні, де зафіксували Covid-19, провели повну дезінфекцію, обстежили всіх пацієнтів та персонал – каже очільник департаменту охорони здоров’я Всеволод Кульчиковський.

За його словами, засобами індивідуального захисту й антисептиками міська влада забезпечила лікувальні заклади Черкас вчасно та в тому обсязі, який ті чи інші установи самостійно визначили для себе. Утім, навіть це не може гарантувати уникнення зараження. 

«Третя міська лікарня є лікарнею швидкою медичної допомоги. Це єдиний заклад у місті, який продовжив працювати у звичному для себе режимі, оскільки в інших лікувальних закладах прийом планових пацієнтів був припинений. Натомість тут як надавали невідкладну допомогу, так і продовжили надавати. Сюди потрапляють хворі із гострими терапевтичними та неврологічними патологіями. – коментує Всеволод Еліадович. – Дійсно, ми зафіксували тут занесення інфекції. Утім, 3-я лікарня не включена в перелік лікарень, які надають допомогу хворим із підтвердженим діагнозом «коронавірус», через це персонал працює у звичному режимі. Медичні працівники не перебувають на обсервації».

Як розповів головний медик Черкас, станом на сьогодні в лікарні провели всі необхідні протиепідемічні заходи, аби виявити пацієнтів із підозрою, обстежити їх та, як результат,  перервати шляхи передачі інфекції.

«На жаль, в одного з пацієнтів неврологічного відділення між датою взяття матеріалу для дослідження й отримання результатів аналізу пройшло 7 днів. Чому так довго – питання до обласного лабораторного центру. Із цього епізоду й почалася проблема. Реакція міської влади та адміністрації закладу була швидкою: всі контактні особи були відправлені на самоізоляцію з подальшим обстеженням, моніторили їхній стан здоров’я. Пацієнти із підтвердженим діагнозом Covid-19 були переведені в заклад, який визначений для лікування інфекції», – розповідає Всеволод Кульчиковський.

Дивіться також: #PS: Новий директор Департаменту охорони здоров’я Черкас Всеволод Кульчиковський переконаний, що місто добре підготувалося до зустрічі з епідемією та має всі засоби для боротьби з нею

Як розповів головний лікар 3-ої міської лікарні Олександр Федорук, вже обстежено близько 300 працівників на наявність коронавірусної інфекції. Їх продовжують обстежувати.

«Наша лікарня забезпечена всіма засобами захисту, того, що маємо, вистачить ще на два тижні. Тож ми кожного дня проходимо необхідні процедури для поповнення цих запасів, – розповідає Олександр Леонідович. – Тільки для нашої лікарні до кінця року на захисні засоби спрямували з бюджету понад 7 млн грн, із них ми вже витратили близько 1 млн 200 тис. грн. Поступово продовжуємо поповнювати наші запаси. Водночас, проводимо тендерні процедури, аби закупити медикаменти для лікування таких пацієнтів».

«Дефіциту засобів індивідуального захисту чи дезінфекторів в лікарнях немає, – коментує Всеволод Кульчиковський. – Міська влада провела ґрунтовну роботу, аби забезпечити медичний персонал цими засобами. На ці потреби спершу спрямували понад 5 млн грн із резервного фонду, пізніше ще 29 млн грн із загального фонду шляхом перерозподілу коштів бюджету. Наразі лікувальні заклади уклали угоди про закупівлю додаткових виробів спеціального захисту, медикаментів, очікують на їх поставку. Кошти виділені й розподілені між лікувальними закладами, згідно із заявленими потребами».

За його словами, у лікарнях уже наявні костюми (комбінезони) біологічного захисту, захисні щитки, окуляри, респіратори, медичні рукавички, одноразові шапочки, маски, бахали, медичні фартухи, марлі, дезінфекційні засоби й антисептики (як для обробки рук, шкіри, так і для інструментів, обладнання та поверхонь). Їх продовжують закуповувати.

До слова, з початку епідемії суттєву допомогу надав і благодійний фонд «Черкаси проти коронавірусу-19», який об’єднав місцевий бізнес та небайдужу громаду.

Директор департаменту додає, що уникнення зараження – це, передовсім, і особиста відповідальність кожного.

«Зараз ми перебуваємо на межі балансу, відбувається поступове пом’якшення карантинних заходів, оскільки люди мають заробляти, аби утримувати свої родини, харчуватися, – коментує він. – Але ми й надалі повинні використовувати маски, дотримуватися соціальної дистанції, правил гігієни рук, гігієни обличчя, повітряно-крапельної гігієни».